Багатий батько хотів показати синові, як живуть бідні люди, а замість цього сам отримав урок

Бідність починається в голові. Багатство теж.

Одного разу дуже багатий чоловік взяв свого сина в поїздку країною з єдиною метою – показати хлопчикові, що означає жити без грошей. Кілька днів вони провели на фермі в дуже бідної сім’ї.

Після повернення додому батько запитав, чи сподобалася йому поїздка. “Сподобалася, батьку”, – відповів хлопчик. “Бачив, якими бідними можуть бути люди?” – запитав чоловік. “О, так!” – була відповідь. “І який урок ти отримав  із нашої подорожі?” – знову запитав батько.

А син відповів: “Я бачив, що в нас один собака, а в них чотири. У нас басейн до середини саду, а в них струмок, якому немає кінця”. У нас у саду світять заморські ліхтарі, а в них уночі сяють зірки. У нас тераса до переднього двору, а в них простори до самого горизонту. У нас невелика ділянка землі, на якій ми живемо, а в них безкраї поля, які не можна окинути поглядом. Ми купуємо їжу, а вони вирощують її самі. У нас навколо будинку стіни для захисту, а в них друзі”.

Батько хлопчика застиг у заціпенінні.

І тут син додав: “Я зрозумів, як ми насправді бідні”.

Ми занадто часто забуваємо про те, що маємо, і зосереджуємося на тому, чого в нас немає. Іноді думка дитини нагадує нам про те, що дійсно важливо в цьому житті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *