Притча про створення жінки

Шостий день наближався до кінця, світ повністю був готовий, коли Бог вирішив створити жінку. Через кілька годин напруженої праці до нього підійшов старший ангел і здивовано запитав: “Чому ти витрачаєш так багато часу на її створення? Всіх інших живих істот на планеті ти створював за лічені хвилини”.

Бог зітхнув і відповів: “Це буде унікальна істота, яка допоможе привнести гармонію, любов і красу у світ. Поглянь на список запланованих специфікацій для неї: понад 200 складових частин, але її рухи мають бути граціозними та витонченими. Вона буде виліковувати себе сама і полегшувати біль людей поруч із нею. Вона буде слабкою, але в разі потреби зможе працювати і по 18 годин на добу. У неї буде всього 2 руки, але вони зможуть обійняти кожну близьку людину, до того ж так, щоб обдарувати любов’ю, наповнити турботою і полегшити біль, фізичний або душевний”.

Ангел не повірив своїм вухам.

– І це стандартна комплектація? Та тут же роботи на тиждень!

– Ні, — відповів Всевишній, — Я дороблю все сьогодні, і вона буде моєю улюбленицею.

Ангел не став перечити, але підійшов і доторкнувся до останнього проєкту Господа.

– Ого, вона така м’яка і ніжна!

– Так, — вигукнув Бог, — але в цій ніжності ховається сила і витримка, яку ти й уявити собі не можеш. Я довго розмірковував над тим, як поєднати крихкість і міць, красу і силу — і зовсім недавно знайшов рішення. А оскільки всі інші проєкти вже готові й закриті, я впроваджу всі ці нововведення в жінку.

– Невже вона буде при цьому розумною істотою? – не міг повірити ангел.

– І розумною, і прекрасною, і такою, що глибоко відчуває, — відповів Бог.

Ангел захоплено глянув на жінку.

– Дійсно красива. Мабуть, найкрасивіша створена тобою істота.

Він доторкнувся до її обличчя:

– Здається, від надлишку вкладених у неї якостей вона трохи протікає.

– Ні, не протікає, — усміхнувся Господь. – Це сльози. У них перетворюватиметься і йтиме з неї смуток, самотність, страждання і прикрощі.

Ангел був справді вражений.

– Господи, ти все продумав. Жінка справді вийшла дивовижною!

– О так! – вигукнув Всевишній. – Вона приголомшлива. Вона наповнюватиме світ красою, а її сили зможуть здивувати навіть чоловіка. У ній зможе ужитися все, аж до протилежностей. Вона зможе посміхатися, навіть коли хочеться плакати й зможе допомогти іншому, навіть коли сама потребує допомоги. Її сили, якості та допомога ближньому проявлятимуться в усьому, навіть у погляді…

Ангел стояв і зачаровано дивився на жінку. А Господь зітхнув:

– На жаль, базова комплектація неможлива без одного недоліку, який навіть я не в силах змінити. Ми задаємо всі передумови, але не можемо керувати свідомістю. Жінка має прийти до цього сама і виправити його, інакше він зіпсує їй усе життя.

– Що ж це? – здивувався ангел.

– Вона не знає собі ціну.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *