Чому не можна пити каву з їжею: дієтолог розкрила всю правду

Кава — доволі популярний напій. Сьогодні існує багато її видів і способів приготування. Часто до філіжанки ароматного напою беруть десерт або ж повноцінний приймання їжі. Проте є й люди, які побоюються пити каву разом із їжею.

То чи можна пити каву під час їжі, розповіла дієтолог Тетяна Лакуста на своїй сторінці в Instagram.

Який вплив має кава на рівень заліза

За різними даними, 70-80% дорослих людей п’ють каву щодня або інші напої, які містять високий рівень кофеїну. Напої, що містять фенольні кислоти перешкоджають всмоктуванню заліза в кишківник. Саме це й створює дефіцит заліза.

Перелік напоїв за вмістом кофеїну:

  • М’ята — знижує на 73%
  • Чорний чай – 79-94%
  • Липа – 52%
  • Вербена – 59%
  • Ромашка – 47%
  • Кава – 40 %

Це означає, що якщо споживати вище перераховані напої разом із їжею, то всі корисні речовини просто не будуть всмоктуватися у кров та інші структури організму. Варто зазначити, що безкофеїнова кава матиме той самий ефект.

Для того, щоб насичувати своє тіло користю, варто пити каву через 30-60 хвилин після того, як ви поїли. До речі, часто кава з молоком або цукром може сприйматися шлунком як приймання їжі, що відтерміновує почуття голоду.

Тому експерт радить дотримуватися такої послідовності: спочатку основна їжа, потім, якщо все ще є бажання, кава.

Крім того, дієтолог рекомендує раз на рік здавати аналіз на феритин і загальний аналіз крові, щоб перевіряти рівень заліза.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *