Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію — проєкт закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

Народний депутат Олександр Юрченко вніс до Верховної Ради проєкт Закону «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України на Порталі Дія» (реєстр. № 11176 від 15.04.2024).

Згідно з документом, частина друга статті 12 Закону доповнюється абзацом такого змісту:

«Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України у електронному вигляді відображаються у Єдиному державному вебпорталі електронних послуг (далі — Портал Дія), в тому числі у мобільному додатку Порталу Дія. Технічна процедура інформаційної взаємодії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, цифрової економіки та цифрових інновацій разом із суб’єктами інформаційної взаємодії».

Автор ініціативи обґрунтовує свою ідею тим, що чинний закон, хоча і передбачає видачу адвокатам свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката, втім, можливість відображення електронних копій таких документів не передбачена. Це має полегшити доступ адвокатів України до документів, необхідних для здійснення адвокатської діяльності.

Протокол UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *