Підземні бункери – “Діамантова соломка” для еліти

Не для того вони збивали незліченні статки, щоб згинути в горнилі якоїсь глобальної катастрофи разом із “черню”

Як еліта підстилає під себе “діамантову соломку” вже заздалегідь

Зубожіння світового населення, здатного за критичної нестачі хліба і видовищ узятися за “зброю пролетаріату” та змести будь-які уряди; техногенні та кліматичні катастрофи; резонансний збіг різних фатальних обставин, які ставлять нашу планету на межу апокаліпсиса, — усе це непокоїть один відсоток людей, які зосередили у своїх руках половину земних багатств.

Не для того вони збивали незліченні статки, щоб згинути в горнилі якоїсь глобальної катастрофи разом із “черню”. А тому й підстилають під себе “діамантову соломку” вже заздалегідь: від інвестицій у наукові програми персонального безсмертя до купівлі непотоплюваних “ноєвих ковчегів” у вигляді підземних фортець вартістю в мільярди доларів.  Комівояжери” для обраних.

Мало хто знає, що у Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі — головного саміту “капітанів світової економіки” – є закрита частина, на яку допускають найбагатших і найвпливовіших. Ще менше простих людей знають, що така сама закрита частина є в програмі зустрічей Більдерберзького клубу, який щорічно збирається в наймальовничіших і найпотаємніших від цікавих очей місцях (цьогоріч — у тірольському “Інтеротєлі”, в Австрії, з 9 по 12 червня).

Щоправда, у другому випадку ця таємнича (поки що) частина програми ні для кого не є таємницею, а “закритою” вона є з тієї причини, що проходить у спеціально обладнаних приміщеннях, одна лише технологічна “начинка” яких, що дає змогу дотриматись усіх заходів секретності, коштує від 20 до 50 мільйонів доларів.

Довідка

Реймонд Курцвейл – відомий американський винахідник і футуролог. Створив численні системи для розпізнавання мови. Відомий науковими технологічними прогнозами, що враховують появу штучного інтелекту та засобів радикального продовження життя людей.

Згідно з Курцвейлом, у майбутньому людство досягне майже необмеженого матеріального достатку, а люди можуть стати безсмертними. Він також дав обґрунтування технологічної сингулярності — феноменально швидкого науково-технічного прогресу, що ґрунтується на потужному штучному інтелекті (що перевершує людський) і кіборгізації людей.

Отже, у чому ж суть цих “міжсобойчиків найкращих із найкращих”, про які мовчить світовий інформаційний мейнстрим? Там відбуваються торги за інвестиції, під час яких “комівояжери” – будівельні підрядники та представники наукових інститутів, що створюють технології майбутнього (від програмних до медичних), – пропонують зоряній клієнтурі вкластися в палаци-бункери й проривні наукові дослідження.

Суть цих досліджень, на відміну від їхніх технологічних аспектів, проста навіть для буденної свідомості. Вона співзвучна назві фільму – “Усі помруть, а я залишуся”.

Нова Зеландія: синтез Лувру з “резервним Пентагоном”

Тепер зазирнім у святая святих тих торгів, на яких зустрічаються мультимільярдери й “нові Ейнштейни”. Подивімось, у що той самий “один відсоток” готовий вкласти мільйони й мільярди…

Торги на ВЕФ — і ось свідчення президента Інституту нового економічного мислення (США) Роберта Джексона: “капітани світової економіки” масово замовляють для себе підземні палаци (вартість від 2,1 до 5,7 мільярда доларів) у Новій Зеландії.

Період проєктних розробок і будівництва – 12-15 років. В основі таких замовлень — результати досліджень приватних НДІ, знову ж таки, спонсорованих представниками “одного відсотка”, в яких йдеться про те, що в результаті “шоків майбутнього” вціліє тільки ця держава в південно-західній частині Тихого океану, а сам апокаліпсис (рукотворний) відбудеться протягом 15-20 найближчих років.

Дорожнеча підземних палаців, що являють собою щось середнє між Лувром і так званим резервним Пентагоном (командним пунктом ЗС США на горі Шайєнн), пояснюється не тільки тим, що кожен із них під зав’язку набитий унікальною технікою забезпечення життєдіяльності, і складністю будівельних робіт, а й, так би мовити, “обмеженістю пропозиції”.

Уже сьогодні велика частина дрібних островів Нової Зеландії негласно приватизована під потреби майбутніх володарів постапокаліптичного світу. Всього ж таких островів — близько 700, а для проведення відповідних будівництв підходить приблизно кожен шостий.

“Кімнатки” в ракетних шахтах

За словами приватного будівельного підрядника з Денвера (США) Ларі Хелла, сучасні нувориші діляться на дві категорії. Одні купують підземні палаци на (нібито) незаселених островах за мільярди доларів, другі обходяться простішим житлом — апартаментами. Ціна їх коливається від 1,5 до 5 мільйонів доларів.

За що такі гроші, запитаєте ви. По-перше, ці скромні “студії”, які будував м-р Гелл, розташовані в колишніх ракетних шахтах Канзасу, здатних витримати атомний вибух.

По-друге, це тільки на перший погляд, ці “студії” здаються нічим не примітними. Один приклад: вхід до “кондомініуму безпеки”, що об’єднує 50 таких осель, здійснюється через загальні двері вагою понад сім тонн.

Десятки систем очищення і подачі води та повітря, незалежні генератори, що виробляють енергію, комп’ютерні мережі та системи автоматичного вогню, що оберігають спокій власників, теж влітають у копієчку.

Зараз усі місця в канзаському “кондомініумі” розкуплені. На черзі — створення аналогічних “хатин” у занедбаних ракетних шахтах штатів Невада й Аризона.

“Смак майбутнього”

Не варто думати, нібито покупці “кімнаток” вартістю в мільйони — нібито жебраки порівняно з власниками бункерів-палаців ціною в мільярди.

Як правило, щасливі володарі таких однокімнатних апартаментів — представники молодого покоління, яке вважає за краще вкладати мільярди не в житловий “люкс”, а в хай-тек: високі технології, багато з яких відомі звичайним мирянам за голлівудськими блокбастерами.

Однак деякі з них доступні щасливим інвесторам уже зараз. Приклад: нанокапсули, що чистять і зцілюють організм зсередини, а потім саморозчиняються і виводяться з організму природним чином.

Другий приклад: мікропластирі з наноакумуляторами, які наклеюють біля основи черепа і за допомогою так званої транскраніальної електростимуляції покращують швидкість реакції й засвоєння будь-яких предметів.

Уже на підході – так званий майнд-аплоудинг: програма вивантаження з пам’яті спогадів і емоцій і складування їх на комп’ютерному накопичувачі — з можливим зворотним, зокрема вибірковим (за датою, категорією, насиченістю), завантаженням.

Ще швидше буде створено вітамінні ланцюжки — комбіновані хімічні препарати, структурно ідентичні до людської ДНК, які здатні сповільнити або зовсім зупинити старіння організму. Фантастика? Тільки не для тих, хто вклав мільйони й мільярди доларів у те, щоб зробити казку персональною бувальщиною.

І тестують “смак майбутнього” дуже навіть серйозні люди. Один із них сьогодні приймає по 150 таких “вітамінів” на добу.

Єдиний закон Всесвіту на футболках

Ви, ймовірно, вже здогадалися про найзаповітнішу мрію майбутніх господарів постапокаліптичного світу, або принаймні тих, хто вважає такими себе. Здобуття персонального безсмертя — через перетворення людей на безсмертних кіборгів. Але, притому здатних — за бажанням — відчувати емоції, а також фізичні задоволення.[/size]

Прожектерство? Анітрохи. Так, наприклад, професор Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) Юваль Ной Харарі переконаний, що “злиття людини й машини стане найграндіознішою біологічною еволюцією на землі за чотири мільярди років”.

Аналогічної позиції дотримується Макс Тегмарк, професор Массачусетського технологічного інституту. Ще 2006 року цей учений під час опитування, проведеного журналом New Scientist, заявив: “У найближчі 50 років ви зможете купити футболки, на яких друкуються рівняння, що описують єдиний закон нашого Всесвіту”.

Цікаво, що, на думку багатьох експертів, до початку кіборгізації якраз і залишається півстоліття. Втім, перший її етап уже почався — з “видрукування” на ЗD-принтерах активних людських кінцівок. І навіть кровоносних судин.

“Шкода тільки, жити в цю пору прекрасну…”

Начебто що поганого в тому, що сильні світу цього вкладають кошти не тільки в підземні палаци, а й у проривні високі технології? Адже якісь крихти з панського столу — тобто найпростіші з цих фантастичних розробок — перепадають і “плебеям”.

Так звані “смарт-будинки”, в яких все керується розумною електронікою, — це всього-на-всього примітивна версія чудес “бункерів”, які самі контролюють здоров’я власника, аналізують обстановку зовні, вживають необхідних заходів безпеки.

Або взяти ту ж транскраніальну електростимуляцію — громіздкі пристрої першого покоління, що діють за її принципом, використовуються на Заході під час підготовки снайперів.

Проблема ось у чому: прийдешні кіборги уявляють настання “золотого століття” на Землі тоді, коли від нинішнього людства залишиться навіть не “золотий мільярд”, а 500 мільйонів. Ось тоді, мовляв, ресурсів вистачить — на всіх. Іншими словами, ті, хто запасаються підземними палацами, прихопивши “в кишеню” чудеса науки й техніки, аж ніяк не зацікавлені в мирі на нашій планеті.

Тому й уся турбота про нього — просто напоказ “натовпу”. Є і ще один — есхатологічний — нюанс цієї проблеми. Усі, як один, вчені, що обслуговують нині інтереси майбутніх небожителів, говорять про те, що у “світлому завтрашньому дні” не буде Бога — його місце займуть безсмертні кіборги, ставши поводирями решти смертних людей. Є в цьому “аромат” сатанізму, чи не так?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *