Вчені: всі блакитноокі люди мають спільного предка

Генетичні дослідження показали, що у всіх людей з блакитними очима однакова мутація гена, що відповідає за кількість пігменту в райдужній оболонці.

Зараз існує безліч відтінків райдужної оболонки очей – від світло-блакитного до майже чорного. Але, як вважають німецькі вчені, спочатку у всіх людей були карі очі. Інші кольори вийшли в результаті мутацій. Особливий інтерес представляють блакитні очі.

Згадки про людей з блакитними очима в літописах зустрічаються рідко, а в більш ранніх манускриптах і наскельних малюнках їх немає зовсім. Як вважають вчені, ця мутація вперше з’явилася приблизно шість тисяч років тому. За кількість пігменту в райдужній оболонці відповідає певний ген, мутації в якому і викликають різний колір очей.

Фахівці провели аналізи ДНК блакитнооких людей, що живуть в різних країнах світу. У всіх виявилася однакова мутація цього гена. Це дає можливість припустити, що всі блакитноокі люди успадкували цю мутацію від одного спільного предка, який жив приблизно шість тисяч років тому.

З мутаціями пов’язаний процес еволюції. Яким чином відбулися мутації в гені, що відповідає за забарвлення райдужної оболонки, невідомо. Вчені вважають, що це міг бути якийсь зовнішній вплив. На якій території виникла мутація, теж не вдалося визначити – зараз блакитноокі люди є в будь-якій точці планети.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *