7 помилок, яких припускаються 99% жінок

– Є такий міф, що люди закохуються з першого погляду і їхнє кохання триває вічно. Проте ніхто так не будує будинки, ніхто так не отримує професію, і ніхто так не одужує.

Я вважаю, що жінка будує стосунки. Знаєте, чому я не консультую парами? Бо, як правило, чоловік просить довести, що жінка неправа. І нічого іншого від психолога він не чекає. Я вважаю, що чоловік реагує тільки на жінку. Він не буде так реагувати на психолога. Я працюю з жінками тільки тому, що свято вірю в те, що, коли змінюється жінка, змінюється ставлення чоловіка до неї.

У цій статті 7 найпоширеніших помилок, з якими мені доводилося стикатися.

Помилка № 1: Ви читаєте багато моралей

Основна помилка у стосунках — це багато розмов з боку жінки. І це не просто балачки. Це коли замість того щоб пояснити причину свого смутку, вона каже: “Я тобі поясню, як правильно! Я ж знаю! Ти ж не знаєш, ти взагалі…” Вона починає свої моралізаторства, наприклад, у машині, в момент, коли він навіть не може з неї вийти. І продовжує всю дорогу виносити йому мозок на незначну тему. Потім вони приїжджають додому, їдять, лягають спати, займаються сексом, і вранці все повторюється.

Помилка № 2: Вас кидає з крайності в крайність

У жінок є ще одна часта помилка. Вони постійно впадають у крайність – “доступність завжди” або “абсолютна недоступність”. Є 2 моменти:

  1. Коли жінка доступна своєму партнеру для близькості незалежно від його поведінки, вона втрачає цінність як для себе самої, так і для партнера.
  2. Коли жінка займає позицію жорсткого лідера або “мами” в сім’ї, до неї пропадає сексуальний потяг. Тому що в голові чоловіка “мама” і “секс” – це дві різні речі. “Мама” – для кохання, а для сексу потрібно шукати іншу жінку.

Жінка — це комбінація дівчинки й мами. Укупі в нас виходить спокійна, гармонійна жінка, яка вміє проявляти гнучкість. Мама не може проявляти гнучкість, бо постійно про щось турбується і має бути правильною. А дівчинка не може проявляти гнучкість просто тому, що вона дурна.

Коли жінка вчиться себе відчувати, вона розуміє, що таке спокійна радість. І вчиться знаходити інструменти для приходу до такого стану.

Жінки чекають, що прийде чоловік, який зробить щось, і стане добре. Не стане добре. Тому що потреба в любові — це базова потреба. Базові потреби ми можемо реалізовувати тільки самостійно. І, якщо жінка не вміє задовольняти свої базові потреби самостійно, наростатиме невдоволення. Хоча, здавалося б, вона чинить так, як потрібно, і чоловік чинить так, як пишуть у журналах. Але вона не відчуває. І ось це призводить до того, що люди розлучаються.

Помилка № 3: Ви лупите тигра капцем

Жінка часто намагається донести до чоловіка, що він не відповідає її уявленням. Вона постійно повторює такі твердження, як: “Ти ледачий!”, “Скільки можна?”, “Ти ніколи не заробляєш грошей”, “Коли ти приймеш рішення?”. І донесення інформації до нього з такої позиції зрештою зробить із нього “кота”, який не захоче до неї приходити.

У мене є така алегорія, коли ми беремо тигра і лупимо його капцем щодня. Говоримо йому про те, що він не сильний і не тигр. Я пропоную жінкам казати такі фрази, як “Ти знаєш, мені сумно”, “Ти знаєш, я дуже засмучена, бо я пояснювала тобі, як для мене важливо це, в надії що ти мене зрозумієш”. Таким чином, жінка наділяє чоловіка відповідальністю за свій стан. Це дуже важливо. Тому що всі жінки чекають відповідальності. Він абсолютно комфортна істота, яка не дуже любить зайву відповідальність. І представнику сильної половини людства набагато легше зробити так, щоб жінка почувалася комфортно, ніж пізніше відповідати за те, що їй сумно.

Помилка № 4: Ви не усвідомлюєте, що таке щастя

Я працюю вже 15 років і тривалий час не розуміла, чому дівчата з абсолютно різними статусами, віком, досвідом і вихованням роблять одні й ті самі помилки. І що я зрозуміла? Те, що відповідальність батьків величезна. Батьки мають дати своїй доньці досвід відчуття щастя, за яким вона пізніше ідентифікуватиме себе в соціумі. Наприклад, мене не вчили відчувати щастя. І, коли дівчинка виходить у життя, вона не знає, що таке стан щастя. Вона знає стан фрагментарних нагород за хороші оцінки, хорошу поведінку чи щось іще. І ось вона виходить у життя, не знаючи, що таке щастя, і зустрічає чоловіка, який каже: “Я щастя!” Вона бере його до себе. Минає 2-3 роки, а вона щастя не відчуває.

Основне завдання батьків — передати своїм дітям, що таке щастя. І, якщо жінка виховує і культивує в собі почуття спокійної радості, вона вирішує одразу два завдання.

Помилка № 5: Ви не виховуєте доброту в дітях

У мого знайомого є донька, якій 3 роки. Коли вона до нього підходить, то одразу проявляє доброту. За великим рахунком, природа показує модель поведінки дівчини. Якби жінка поводилася весь час так, то в чоловіка не було б жодних шансів залишитися байдужим. Але куди це все пропадає з віком? Чому, коли ти починаєш спілкуватися з дівчиною, потрібно стільки часу чекати, поки вона до тебе пригорнеться? Коли жінки були дітьми, вони робили це несвідомо. Чому їх потрібно вчити цього заново?

Це тривожність. Досвід попередніх стосунків. Коли дівчину обдурили тричі, вона починає думати: “А раптом йому це не потрібно? Раптом він мене відштовхне?”

Коли я пригорнуся до нього, скажу ласкаве слово, то в нього не буде виходу бути поганим. Точно так само і наші діти. Перше — потрібно завжди приймати їхні почуття. Якщо донька плаче, ніколи не можна говорити їй про те, що вона плаче через дурниці. Потрібно сказати про те, що ви б теж плакали на її місці. Потрібно співпереживати. Один з інструментів полягає в тому, щоб дати зрозуміти дитині, що з нею все гаразд. Потрібно сказати: “У будь-якій ситуації я з тобою”. І потрібно зупиняти себе від моралей. Дуже багато хто каже: “Я в будь-якій ситуації з тобою, але ти послухай, коли я була у твоєму віці…” І починається…

Помилка № 6: Ви не даєте чоловікові говорити

Чоловік має навчитися говорити. Коли він не розмовляє, жінка почувається непотрібною. Проблема в тому, що вони будують плани на самоті й не обговорюють їх із жінкою. Якщо він скаже: “Сьогодні я працюю для того, щоб через три роки купити нам будинок”, – то жінка з радістю його підтримає. В очах же чоловіка, якщо він із нею живе, приходить додому і їсть суп, значить – він її любить. Але жінці це не зрозуміло. Жінки запитують: “Як мені зрозуміти те, що він мало на мене дивиться, пізно приходить і спить в іншій кімнаті?” Коли я ставлю це запитання чоловікам, то вони відповідають: “Ну я ж із нею! Все нормально”. З жінками потрібно розмовляти. Потрібно говорити: “Я втомився. Приготуй мені ось таку страву”. І вона буде щаслива.

Як доносити до чоловіків, що вам це потрібно?

Річ у тім, що жінки бачать детально. Тобто складають із фрагментів загальну картину. А чоловіки бачать загальну картину. Коли жінка щось робить і запитує в чоловіка: “Ну як?”, – у голові в нього відбувається вибух. Він думає, що якщо зараз скаже і не влучить, то буде скандал.

Є одна хороша гра. Коли ваш чоловік просить вас зробити щось, наприклад, запитує у вас, де його сорочка, або просить зробити чай, ви говорите йому таке: “Три важливих для мене слова, і я скажу тобі, де твоя сорочка” або “5 ласкавих слів, і в тебе буде найкращий чай у світі”. Чоловіка справді потрібно привчати якийсь час до того, щоб він постійно говорив вам такі слова. Пізніше він буде самостійно застосовувати цей інструмент.

Помилка № 7: Ви не усвідомлюєте свою красу

Чому жінка, коли виходить на вулицю, годинами стоїть біля дзеркала і хоче мати трішки кращий вигляд для незнайомих людей, але не знаходить часу для того, щоб мати гарний вигляд удома для свого чоловіка? Це відбувається тому, що жінку турбує громадська думка. Її чоловік уже поруч. Їй набагато важливіше, що не чоловік скаже щось чудове, а хтось чужий скаже чоловікові про те, яка в нього гарна дружина.

Це не зовсім здорова позиція, і її потрібно викорінювати. Я вважаю, що бути красивою – це робота для жінки до кінця життя. Неважливо, скільки їй років. Неважливо, ким вона працює. У жодному разі не можна запускати себе.

Прості техніки для того, щоб бути щасливою:

Подумайте: “Яке задоволення я собі сьогодні принесу?”

Проходьте 4 кілометри на день пішки. Це не має бути “тут 500 метрів зараз, 500 – потім”. Потрібно проходити відразу 4 кілометри.

Пийте воду! Вимивайте депресію з організму.

Говоріть собі: “Я себе схвалюю!” Як можна частіше.

Якщо коротко: робіть вранці те, що ви любите. І день почнеться добре.

І є ще одна гарна порада: один раз на тиждень нічого не робіть. Взагалі нічого. Не можна заправляти постіль, їсти йогурт, ходити у фітнес-зал тощо. Це дуже важлива процедура.

Як і багато хто, я їздила в Тибет, щоб знайти відповіді про щастя. Не знайшла. Там було холодно, голодно і страшно. Я була там три тижні, і раз на тиждень у мене була можливість поставити запитання мудрецю ченцеві. Мій секрет щастя в тому, що немає гарантій. Світ нестабільний. Усе може змінитися будь-якої хвилини. І якщо я сьогодні не візьму максимум, то завтра я можу пошкодувати.

Автор: психолог Анна Іотко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *