В Ужгороді суд забрав закордонний паспорт в отця УПЦ МП Дмитра Сидора, який ображав ПЦУ

В Ужгородському міськрайонному суді обрали запобіжний захід священнику УПЦ МП Дмитру Сидору: його зобов’язали здати закордонний паспорт і з’являтися на допити до слідчого або прокурора за першою вимогою.

 Отцю Дмитру Сидору інкримінують 161 статтю Кримінального кодексу “Розпалювання релігійної ворожнечі”.

Протоієрей УПЦ МП Віктор Палош був присутній на засіданні суду 20 квітня у коментарі для “Суспільне“:

 “Особисте зобов’язання не покидати Україну, він має здати закордонний паспорт, а також має з’являтися зразу на допит до слідчого або прокурора за першою вимогою.

Ми погодились з отцем Димитрієм, що це рішення суду є справедливим. Але ми не згідні з тими претензіями, які пред’являє прокурор”.

16 березня Служба безпеки України вручила підозру священнику УПЦ МП та настоятелю Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді Дмитру Сидору, засудженому раніше за сепаратизм.

За даними слідства, отець Дмитро Сидор дискредитував вірян ПЦУ, називаючи їх “безбожниками”, а саму церкву ототожнював з “пустим безблагодатним підвалом з павуками” і “конфесією мерців”.

У січні ЗМІ писали, що Сидор погрожував, що у випадку заборони УПЦ МП або приєднання до ПЦУ собор перейде до Сербського патріархату.

14 грудня 2022 року СБУ проводила перевірки в Кафедральному Свято-Воздвиженському соборі й у Свято-Покровській церкві міста Ужгород.

Коментар голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, який є адвокатом отця Дмитра Сидора:

–  По перше, мушу сказати, що ще до розгляду справи в суді й прийняття відповідного рішення чи винесення вироку, ряд місцевих ЗМІ уже вирішили замінити своїми махровими антидемократичними публікаціями, з яких так й тхне сталінщиною,  сам суд. З їхньої точки зору отець  Дмитро сепаратист, а я прибічник “русского мира”. І це робиться в країні, яка хоче бути членом ЄС.

По друге, хочу сказати  журналюгам (вони журналюги а не журналісти), що не варто ототожнювати адвоката з його клієнтом. Громадянин України, а здається, отця Дмитрія ще президент не лишав громадянства, має право на професійний юридичний захист в суді та правоохоронних органах. Чим і скористався мій підзахисний, який уклав зі мною відповідну угоду, як з адвокатом. І я буду виконувати свій професійний обов’язок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *