Від українців крадуть гроші в популярному месенджері

Кібершахраї запустили нову схему, яка допомагає їм видурювати в українців гроші. Для цього вони використовують популярний месенджер WhatsApp і фейковий сайт.

Про нову оборудку повідомили в кіберполіції. За даними правоохоронців, зловмисники надсилали потерпілим через WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих сум коштів.

У саме повідомлення додавалося посилання на підконтрольні аферистам вебсайти, під час переходу на які система просила авторизуватись та ввести платіжні дані. За допомогою отриманої інформації зловмисники отримували доступ до онлайн-банкінгу жертв та спустошувати їхні рахунки.

З цього приводу в кіберполіції нагадали українцям, як вберегти свої заощадження від фішингових шахраїв:

  • не переходьте за невідомими й підозрілими посиланнями;
  • не вводьте на таких сайтах персональну інформацію та дані банківських карток;
  • ігноруйте повідомлення від незнайомців, надісланих в sms-повідомленнях, месенджерах, електронних листах, а також телефонні дзвінки, у яких вам повідомляється про великі виграші;
  • блокуйте користувачів, які надсилають вам такі повідомлення, а також подайте скаргу до модераторів відповідного месенджера.

Варто зазначити, що останнім часом українці дедалі частіше стають жертвами фішингових схем. Лише за перші три місяці 2024 року було зареєстровано понад 24 тис. кримінальних проваджень щодо шахрайства (тобто по 8 тисяч справ щомісячно) – це на 20% більше, ніж у першому кварталі 2023 року. Втім, до суду надійшло лише 3,4 тис. (14%) зареєстрованих справ, а понад 2 тис. проваджень було закрито.

Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *