Українці здивували Європу високим рівнем освіти, — демограф

Імідж українця за кордоном змінився у кращий бік після початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, українські біженці здивували європейців рівнем освіти.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла демограф, академік та директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова.

Вона зазначила, до початку повномасштабної війни в європейські країни їхали здебільшого заробітчани. Проте у 2022 році, тікаючи від війни, в Європу виїжджали жінки з дітьми. За її словами, 70% українок, які виїхали, мають вищу освіту.

“Принаймні, у той найстрашніший період весни 2022-го виїздили переважно киянки й харків’янки, жінки з високим рівнем освіти. Загалом до 90% втікачів від війни — це містяни. Селяни за кордон не їхали. З тими, хто виїхав, ми втрачаємо освітній потенціал”, – зазначила демограф.

Лібанова додала, європейці кардинально змінили уявлення про українців, особливо здивував рівень освіти.

“Але українців побачили як освічених людей, здатних навчатися. І до цього іміджу дуже додали наші захисники. Мало хто думав, що наші військові так швидко опановуватимуть західну зброю”, – пояснила демограф.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *