22 квітня народився Іван Попович – український естрадний співак і композитор, педагог, народний артист України.

Іван Попович – один із найвідоміших українських естрадних співаків, яскрава постать Золотого фонду української естрадної сцени, композитор, народний артист України, учасник багатьох визначних культурно-мистецьких фестивалів. Народився Іван Попович у 1949 році в селі Осій на Закарпатті.
 
Навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.
 
Ще навчаючись в Ужгородському музичному училищі у 1973 році Іван Попович став лауреатом X Всесвітнього фестивалю молоді в Берліні. Цей рік і заведено вважати початком його творчої кар’єри. Репертуар Івана Поповича – це патріотичні, гуцульські пісні та власна лірика. Особливе значення у його творчості займає любов до рідного краю, до Карпат.
 
Під час навчання у в музичній академії у Львові Іван Попович почав співати у ВІА “Арніка”, який був досить популярним у 1970-80-х роках. А вже у 1976 році разом з іншим видатним музикантом Віктором Морозовим заснував ВІА “Ровесник”.
 
Вже через рік ансамбль Івана Поповича запросили до філармонії. Згодом, в Ужгороді, талановитий музикант заснував ВІА “Закарпаття”, а через рік потрапив до Київського мюзік-холу.
 
Пік популярності Івана Поповича припав на середину 1980-х років. Тоді з ефіру не сходили його пісні “Карпатська свальба”, “Василина”, “Розлук не буде”, “Мене радує світ”. В 1999 році за особистий внесок у розвиток української пісні та вагомі здобутки його нагородили орденом “За заслуги” III ступеня.
 
Гастролював музикант у різних куточках світу – Канаді, Індії, Бразилії, Італії, Греції, США та іншик країнах.
Зараз Іван Попович  теж активно гастролює. Його тепло зустрічають як і в маленьких містечках, так і в найбільших залах великих міст України. А його творчість досі люблять та цінують.
 
Відомий також Іван Попович своєю співпрацею з музичним проєктом “DZIDZIO” (Михайло Хома), зокрема, музиканти виконали разом такі хіти як “Василина” та “Розлук не буде”.
 
Многая літа, Отамане Карпат!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *