“Мені потрібно виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”: російські в’язні розповіли, як Пригожин вербував їх для “спецоперації”

Номінальний власник приватної військової компанії “Ліга”, раніше відомої як ПВК Вагнера, Євген Пригожин особисто їздив по російських колоніях і вербував ув’язнених їхати воювати в Україну. Новоспеченим найманцям “кухар Путіна” пропонував грошову винагороду та помилування.

За словами очевидців із двох різних виправних установ, Пригожин посилався на особливі повноваження, отримані ним від президента РФ Володимира Путіна, і говорив, що йому необхідно “виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”. Про це ув’язнені розповіли журналістам проєкту “Медіазона”.

“Медіазона” поспілкувалася з двома ув’язненими двох різних російських колоній – ВК-4 Тульської області та ВК-2 Ярославської області. Вони не знайомі між собою, відбувають покарання у різних колоніях на території різних російських регіонів, але обидва були присутні на зустрічах ув’язнених із власником ПВК “Ліга” Євгеном Пригожиним, коли той вербував засуджених їхати на війну в обмін на гроші та помилування.

За словами ув’язненого з ВК-4 Тульської області, Пригожин приїжджав туди 25 липня. Виступаючи перед ув’язненими, він зізнавався, що сам “відсидів на Півночах”.

“У мене особливі повноваження від президента, мені пох*й на всіх, мені потрібно виграти цю бісову війну за будь-яку ціну”, – цитує Пригожина ув’язнений.

Інший ув’язнений із ВК-2 Ярославської області розповів, що Пригожин приїхав до них 1 серпня. На зустріч із “кухарем Путіна” зігнали майже всіх “поселенців” колонії, включно з тими, хто перебував на карантині. В’язень згадує, що побачив лисого невисокого чоловіка у роках, на грудях якого була приколота зірка героя Росії. Гість представився Євгеном Пригожиним. Його супроводжували кілька озброєних людей.

“Ми не збройні сили, а справжнісінька воєнізована ОЗУ. Мої хлопці заходять до африканських країн – і за два дні не залишають там нічого живого, і зараз так само розносять ворогів в Україні. Ваше рішення служити в ПВК — це угода з дияволом. Якщо ви вийдете звідси зі мною – або повернетеся вільною людиною, або помрете. Ви будете зобов’язані вбивати ворогів і виконувати накази керівництва. На тих, хто поверне назад, чекає розстріл на місці”, — цитує ув’язнений промову людини, яка назвалася Пригожиним.

За словами співрозмовника “Медіазони”, бізнесмен розповів, що ув’язнених уже “експериментально” використали на війні, і з 42 осіб нібито загинули лише п’ятеро.

“Каже, вони билися, як леви, напали з одними ножами на якийсь опорник і всіх там вирізали”, – згадує ув’язнений.

Власник ПВК, за словами очевидця, також сказав, що вважає за краще наймати не “побутових вбивць”, а “свідомих”.

За словами обох ув’язнених, у своїх виступах Пригожин оцінив імовірність загибелі ув’язнених у 15%.

Нагадаємо, за даними української розвідки щонайменше з початку липня в Росії у ПВК стали набирати ув’язнених. “Новобранцям”, які відбувають терміни за злочини різного ступеня тяжкості, обіцяють амністію та зарплату за підписання контракту з ПВК та відправлення на війну проти України.

На початку серпня стало відомо, скільки російських в’язнів завербувала ПВК “Вагнера” для війни проти України. За інформацією правозахисного фонду “Русь сидящая”, понад 1000 засуджених уже підписали “контракти” на участь у війні проти України.

Медіазона

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *