Відходи від виробництва кави перетворили на електроенергію за допомогою бактерій

Вчені з Університету Суррея знайшли спосіб переробляти відходи від виробництва кави й отримувати електроенергію.

При виробництві кави утворюються стічні води. Вони шкодять екосистемі й забруднюють природу, тому вчені вирішили створити зручний спосіб очищення відпрацьованих матеріалів.

Проблема стічних вод при виробництві кави стосується, зокрема, Колумбії. Фермерам може бути дуже важко встановити на своїх підприємствах промислові системи очищення води, необхідні для перероблення кавових відходів, тому такі води потрапляють в місцеві водотоки й забруднюють їх.

Автори нової роботи придумали свою ідею для розв’язання цієї проблеми. Вони запропонували використовувати для фільтрації стічних вод спеціальні бактерії, які виробляють електрику в якості побічного продукту своєї життєдіяльності. За словами авторів, бактерії можуть відфільтрувати воду не повністю. Однак, вони дозволяють повторно використовувати набагато більше цього цінного ресурсу і зменшують кількість забруднюючих речовин приблизно на 30%.

Також мікроорганізми виробляють електрику, тому невеликий бізнес може економити електроенергію під час роботи. Все обладнання для такого процесу можна зробити з недорогих матеріалів, наприклад, використовувати глину і кераміку для мембрани, а також будь-яку деревину для каркаса.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *