Армія США приступає до тестування лазерних гармат

Наприкінці цього місяця армія США розпочне тестування лазерних гармат нового покоління DE M-SHORAD, які в перспективі зможуть замінити до 100 видів зброї, призначеної для ліквідації бойових та розвідувальних дронів, а також ракет, мінометів та артилерії всіх типів дальності та характеристик.

Про це повідомляє Управління оперативних можливостей та критичних технологій армії США (RCCTO).

DE M-SHORAD від компанії Raytheon кріпиться на бронемашини ICV Stryker, які виготовляються General Dynamics Land Systems з 2002 року. Внаслідок “лазерної начинки” такі гармати займають мало місця і майже непомітні на кузові. Один постріл потужністю 50 кіловатів може вражати цілі вагою до 1320 фунтів (598 кг).

Наведення на ціль можливе як автоматично, так і дистанційно (наприклад, за допомогою джойстика). Собівартість одного пострілу – менш як $5.

«Не думайте, що DE M-SHORAD є зброєю з фантастичних фільмів, – зазначає експерт зі зброї та завсідник інтернет-форумів про сучасне озброєння Хенк А. – Його принцип роботи – як у класичної рушниці. Ви наводите на ціль. Натискаєте на курок. Потік енергії, наче куля, вражає ціль. Технологія далеко не нова, проте згодом вона дасть армії США величезну перевагу перед головними ворогами, серед яких – Китай та Росія».

Головна мета лазерних гармат – отримати вкрай дешеву та ефективну протиракетну зброю. Поки Росія збиратиме ракети вартістю від $6 до $17 млн за одиницю, США навчиться їх збивати згустками енергії по $5 за штуку. Енергія лазерів допоможе зруйнувати всю механічну зброю ворога.

Зараз тільки США та Ізраїль досягли успіху у виробництві лазерних гармат. Ходять чутки, що в перспективі Ізраїль зробить свою легендарну систему протиракетної оборони Залізний купол (Iron Dome) лазерною.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *