П’ять жінок, чия кар’єра в політиці коштувала їм життя

Політика – це гра, в яку важко грати чесно. Тому що ви можете дызнатися, що з усіх сторін, тільки ви єдиний, хто дотримується правил. Історія сповнена жорстоких вбивств можновладців, і останнім часом в цьому списку з’являється все більше жіночих імен.
Пять женщин, которым карьера в политике стоила жизни

Індіра Ганді

У ХХ столітті було три богині долі, їх звали Голда Меїр, Маргарет Тетчер і Індіра Ганді. Незважаючи на своє прізвище, Індіра не була пов’язана з «тим же» Ганді. Вона була дочкою прем’єр-міністра Джавахарлала Неру, а її чоловік був тезкою Махатми Ганді та навіть не індійцем, а парсомом зороастрійцем. 

Індіра була прем’єр-міністром двічі, від сорока дев’яти до шістдесяти років і від шістдесяти трьох до своєї смерті, яка, однак, сталася лише через чотири роки. Саме при Індірі Індія підписала договір про дружбу і співробітництво з СРСР. Вона прийшла до влади, обіцяючи боротися з бідністю: ніхто з її співвітчизників не повинен знати голоду, спраги, смерті від хвороб! Однак заходи, вжиті для боротьби з нею, дивні. Наприклад, лікарні стерилізували жінок з низів, нічого не кажучи їм.

 Не все в політиці Індіри Ганді було прийнято.
Вона пережила перший замах в 1980 році, тільки повернувшись після наступних виборів на пост прем’єр-міністра. У неї кидали ніж. Індіру закрив власним тілом охоронець, терорист потрапив у полон.Фатальним для Індіри стало протистояння індійського уряду з сикхами. У ті роки сикхи були набагато суворішими, ніж зараз, і влаштовували, наприклад, індуїстські погроми. Вони також заявили про свою непокору уряду і проголосили себе незалежною самоврядною спільнотою. Під час великої операції з приведення сикхів до послуху загинуло п’ятсот людей. Через чотири місяці Індіру Ганді розстріляли власні охоронці – їх традиційно вербували з сикхів, спадкових воїнів.

У той день Індіра вперше за багато днів зняла бронежилет, щоб прийти на телевізійне інтерв’ю в красивому жовтому сарі. Охоронці знали про це, і не помітити цього було неможливо. Прах Індіри був розвіяний над Гімалаями, як вона заповідала.

 Сикхи ненавиділи Індіру після того, як вона жорстоко придушила їх повстання.
Беназір Бхутто

Беназір стала першою  мусульманською  правителькою, точніше, главою уряду. Її партія виграла вибори в Пакистані в 1988 році, і Беназір, як лідер партії, автоматично став прем’єр-міністром. Оскільки їй було всього тридцять п’ять років, вона також стала наймолодшою жінкою-прем’єр-міністром в історії. Чоловік Бхутто став міністром фінансів.

Бхутто і її партія успішно провели ряд соціальних реформ, в основному відновивши те, що було зруйновано попереднім режимом, і, нарешті, відновивши слабкий мир з Індією, що, безумовно, було краще, ніж хороша сварка. Тим часом чоловік Бхутто опинився в центрі скандалу через розв’язану ним масштаби корупції – він навіть отримав прізвисько “містер Десять відсотків”. Скандали досягли таких масштабів, що в 1990 році президент був змушений відправити у відставку весь уряд.

 Беназір Бхутто стала наймолодшою жінкою-прем’єр-міністром.
Через три роки Бхутто йде на вибори під гаслом …  боротьби з корупцією. Цього разу її партії, яка втратила популярність, доводиться об’єднуватися з іншою. Знову ставши прем’єр-міністром, Бхутто націоналізує видобуток нафти й використовує гроші з неї на соціальні програми. На цей раз її правління набагато успішніше. У селах відкрили школи, встановили електрику і воду (в жаркому Пакистані були реальні проблеми з водою). Охорона здоров’я та освіта стали безплатними.Тим часом корупція стала ще більш поширеною, і знову в скандал потрапив чоловік Бхутто. Через це популярність прем’єр-міністра серйозно впала. Під загрозою державного перевороту уряду довелося визнати талібів, а таліби відправили уряд у відставку. Усама бен Ладен оголосив про полювання на Бхутто, пообіцявши за неї нагороду в десять мільйонів доларів. Військовий уряд, який замінив талібів, кинув чоловіка Бхутто у в’язницю. Сама Беназір втекла за кордон. У 2007 році президент відкликав її назад, пообіцявши амністію у справі про корупцію. Бхутто була потрібна країні.

 Бхутто і президента Пакистану об’єднала ненависть до талібів і того, що вони робили.
Взимку 2007 року Беназір виступила на мітингу перед своїми союзниками. З президентом, який був ставлеником армії, вона знову посварилася. Терорист-смертник чекав, поки мітинг закінчиться. Потім він вистрілив Беназір в шию і груди, і підірвав себе. Це був другий замах на життя Бхутто, на цей раз успішний. Разом з Беназір загинуло близько двадцяти осіб. Багато пакистанців звинувачують у вбивстві президента.

Анна Лінд

У 1998 році Анна Лінд з Соціал-демократичної партії була призначена міністром закордонних справ Швеції. Її політична діяльність пройшла без скандалів, а тому вбивство Лінда шокувало країну. Восени 2003 року Анна пішла в супермаркет, щоб купити продукти. У неї не було охоронців, тому що ворогів не було. Поки вона дивилася на товар на полицях, до неї підійшов молодий чоловік. Він кілька разів вдарив її ножем і втік.

 Анна Лінд, здавалося, не мала ворогів.
Лінду негайно доставили в лікарню. Кілька годин лікарі боролися за її життя, але вбивця завдав ій занадто великої шкоди. Наступного ранку міністр померла. Вбивцю, тим часом знайшли та заарештували. Ним виявився етнічний серб, громадянин Швеції Михайло Міхайлович. Він сказав слідчим, що йому наказали вбити Лінду голоси в голові. Суд не повірив у його божевілля і засудив його до довічного ув’язнення.

Жаклін Крефт

Гренада – невелика острівна держава в Карибському морі. Жаклін народилася там в сім’ї африканського походження. В юності працювала шкільною вчителькою, одночасно отримала ступінь бакалавра з політології. Політика цікавила її ще з юності. Вона брала участь у протестах проти тоталітарного режиму Гері, в результаті чого втратила право викладати. З керівником цих акцій у неї був роман, який переріс в неофіційний шлюб. Жаклін народила сина на ім’я Володимир Ленін Моріс.

Жаклін Крефт вважала доступну освіту дуже важливою.
Після успішного перевороту в 1979 році Жаклін стала міністром освіти, а потім ще й міністром у справах жінок. На щастя, Жаклін розуміла як потреби шкіл, так і потреби жінок – зі зрозумілих причин. При Крефті було побудовано і відремонтовано багато шкіл. Більш того, сама освіта стала досить ідеологічною. Колоніальний погляд був очищений – наприклад, вже не можна було вчити, що Америка була «відкрита», тому що в ній вже жили люди. Тільки шлях до неї європейці могли відкрити. Було скорочено кількість годин для англомовної літератури, яка раніше займала основний обсяг уроків літератури.У 1983 році стався черговий переворот, на цей раз організований радикальними комуністами. Глава уряду, цивільний чоловік Жаклін, був заарештований. Самій їй спочатку дозволили вибрати, припинити з ним спілкування або також бути  заарештованою. Крефт вирішили заарештувати. Прихильникам  вдалося звільнити їх обох, Крефт і її соратники спробували влаштувати зворотний переворот і були вбиті. За чутками, Крефт  була  побита до смерті. Після чергової зміни влади її вбивці були засуджені до смертної кари з заміною покарання на довічне ув’язнення. Володимир Ленін Моріс помер у віці шістнадцяти років в результаті ножового поранення в канадському нічному клубі.

Агата Увілінгіімана

Європейці зазвичай мають уявлення про геноцид в Руанді, коли високі тутсі були вбиті загальмованими хуту. Але мало хто знає імена учасників подій. Увіллінгіімана, хуту за національністю, стала прем’єр-міністром, але лише на вісімнадцять днів. Президент звільнив її, але оскільки інших не було, вона залишалася тимчасовим прем’єр-міністром ще вісім місяців, продовжуючи виконувати свої обов’язки. Лідери хуту вважали Агату зрадником інтересів свого народу, оскільки вважала важливим збереження миру і рівноваги в країні.

Для тутсі Агата була чужинкою, хуту вважали її зрадником інтересів свого народу. Агата хотіла миру для Руанди.
У квітні 1994 року літак з президентом Руанди був збитий ракетами. Агата стала де-факто главою держави, аж до виборів наступного президента. ООН надала їй охорону бельгійських і ганських солдатів. Її також охороняли руандійські охоронці. О сьомій ранку руандійські охоронці зажадали від іноземців скласти зброю, і вони виконали вимоги після деяких роздумів.Агаті і її сім’ї вдалося покинути будинок під час переговорів між руандійськими та іноземними гвардійцями та сховатися на базі волонтерів ООН. Але руандійці незабаром пришли. Агата з чоловіком вийшли їм  назустріч – якби їх знайшли поруч з дітьми, вони вбивали б дітей. Їх розстріляли на місці. Догляд за дітьми взяв на себе сенегальський офіцер з волонтерської бази ООН Мбайе Діанем. Він переправив їх нелегально до Європи. Бельгійських і ганських охоронців катували та вбили після того, як вони склали зброю. Всього під час руандійської різанини загинуло до мільйона осіб.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *