Чи є у Всесвіта фізичні межі?

Чи є межі у Всесвіту? Якщо вона розширюється і робить це з наростальною швидкістю, то з кожним моментом Всесвіту стає  все “більшим”?

Отже, Всесвіт дійсно розширюється з наростальною швидкістю, але Всесвіт — це не “бульбашка”, що розширюється в якийсь уже наявний об’єм. Всесвіт існує скрізь, у всіх напрямках і він скрізь приблизно однорідний. Однак розширення не означає, що створюється “більше Всесвіту”! Розширення свідчить про те, що відстані між об’єктами в середньому збільшуються.

Тепер поговоримо про Всесвіт, що спостерігається, і про його межі

Межа спостережуваного Всесвіту визначається віком Всесвіту: ви не можете спостерігати частини Всесвіту, які знаходяться надто далеко, щоб світло від них досягло вас, враховуючи кінцевий вік Всесвіту і ліміт швидкості, що визначається швидкістю світла.

Зверніть увагу, ми сказали, що “ви не можете спостерігати”. Це тому, що наш Всесвіт, що спостерігається, відрізняється від того спостережуваного Всесвіту, який бачить гіпотетична людина, яка проживає на відстані, припустимо, 12 мільярдів світлових років від Землі. Можна навіть припустити, що у Всесвіті є дуже далекі місця, де можуть проживати розумні істоти, для яких межа Всесвіту, що спостерігається, — це наш Чумацький Шлях.

© pixabay.com

Таким чином, раннє світло, яке ми бачимо, випускалося не тоді, коли Всесвіту було 0 секунд від «народження», а коли йому було вже приблизно 385 000 років. І це навіть не світло, а космічне мікрохвильове фонове випромінювання. Ми ніколи, як би сильно того не бажали, і які б технології не створили, не зможемо побачити, що було раніше! Для нас 385 000 років від народження Всесвіту – умовна межа.

Висновок: Межа Всесвіту залежить від вашого положення у просторі. Для всіх нас, що живуть на землі, вона однакова.
Як складно! Кінцевий Всесвіт чи ні?!

Це питання все ще залишається відкритим. Однак, згідно з сучасними дослідженнями, астрофізики сходяться на думці, що Всесвіт обертається навколо себе у вищому вимірі так само як двовимірна поверхня сфери обертається навколо себе у трьох вимірах.

Грубо кажучи, наш Всесвіт може бути замкнутим у трьох вимірах і мати форму тривимірного бублика.

Висновок: Так, швидше за все, Всесвіт справді нескінченний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *