Стародавні піраміди будували не єгиптяни

Вчені з Каїрського університету та паризького Інституту інновацій за підтримки міністерства старожитностей Єгипту вперше провели дослідження єгипетських пірамід за допомогою сканування космічними променями.

6e1f30197e4a832a95507dbe35f2b7a4

Об’єктом вивчення стала Ламана піраміда, будівництво якої приписується фараону Снорфу. Саме його мумію вчені намагалися знайти в піраміді.

Дослідження проводилося в рамках проекту ScanPyramids, в ході якого вчені з допомогою мюонних телескопів просканували чотири піраміди — піраміду Хеопса і піраміду Хефрена в Гізі, а також Рожеву і Ламану піраміди в Дахшуре.

Проект ScanPyramids спрямований на виявлення секретних структур і порожнин всередині єгипетських пірамід. У ньому використовуються методи, які дозволяють уникнути свердління або риття тунелів. Крім мюонних телескопів вчені застосовують рентгенографію, молекулярну спектроскопію, теплове сканування і аерознімання.

Дослідження проводилося чотири місяці. У результаті вчені з’ясували, що в ній немає ніяких прихованих кімнат і приміщень. Також всупереч очікуванням учених там не виявилося рештки фараона Снофру.

«Головним результатом нашої роботи я вважаю те, що ми виявили: у Ламаної піраміди немає решток того, на честь кого вона була побудована», — заявив професор Каїрського університету Мехді Таюби, який є одним з учасників дослідження.

Ламана піраміда відрізняється від усіх інших своєю неправильною формою, а також тим, що має два входи. Оскільки ім’я Снофру написано червоною фарбою у двох місцях Ламаної піраміди, вчені припустили, що вона була побудована цим фараоном. Однак ніяких елементів царського саркофага в ній знайдено не було. Дослідники плекали надію, що в піраміді могли перебувати таємні кімнати, в яких і ховалася гробниця. Однак сканування показало, що прихованих приміщень у стародавній будові немає.

Це вже не перша піраміда, яка приносить вченим розчарування. Хоча за офіційною версією піраміди були побудовані стародавніми єгиптянами для поховання фараонів, ні в одній з пірамід Гізи, Дахшуре і Мейдуме мумій фараонів виявлено не було. Крім того, в них відсутні написи і прикраси, характерні для давньоєгипетських поховань.

Причому навколо пірамід Гізи стоїть чимало споруд, які дійсно будували стародавні єгиптяни, і вони розписані вірогідними написами.

Піраміди в долині Гізи.

Так, в піраміді Хеопса вчені сподівалися знайти мумію Хеопса, проте там був виявлений лише порожній саркофаг без кришки.

Вважається, що першим проник у піраміду Хеопса халіф Абдалла аль-Ма’мун приблизно в 831 році. Він не знайшов вхід до неї, тому проламав отвір в стіні піраміди. Але він не знайшов там нічого, крім грубо обтесаного саркофага та товстого шару білого пилу. При цьому піраміда Хеопса до кінця так і не вивчена.

В 1993 році за допомогою телекерованого робота «Упуаут II» були виявлені дверцята в кінці південного каналу піраміди. У 2002 році вчені пробурили дверцята з допомогою того ж робота. За нею виявилася порожнеча і ще одні дверцята. Що знаходиться далі, поки невідомо, оскільки дослідження були припинені. Вчені сподіваються, що з допомогою мюонного сканування вони зможуть знайти розгадку таємниці пірамід

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *