Рослинну олію запідозрили в провокуванні психічних розладів

Вчені з Університету медицини і медичних наук Ірландії з’ясували, що вживання рослинної олії, багатої омега-6-жирними кислотами, може викликати у підлітків психічні розлади.

Вживання підлітками рослинної олії, насиченої омега-6-жирними кислотами, може привести до виникнення у них психічних розладів при високому рівні цих речовин в крові, вважають вчені з Університету медицини і медичних наук Ірландії.

Такий висновок вони зробили за результатами дослідження, в ході якого близько 3800 осіб у віці від 17 до 24 років було обстежено на предмет наявності психотичних розладів, депресії або тривожного розладу. Медики також зібрали зразки крові для вимірювання рівня омега-6-жирних кислот, які підсилюють запальні процеси, і омега-3-жирних кислот, які надають зворотний ефект.

Як з’ясувалося, добровольці у віці 24 років з психічними розладами мали вищий рівень омега-6-жирних кислот проти омега-3 в порівнянні з тими, у кого ніяких проблем з психікою не спостерігалося.

Високий ризик психотичного розладу також був пов’язаний зі зниженим рівнем докозагексаєнової кислоти, яка зазвичай міститься в рибі або харчових добавках. У групі з більш ніж 2700 осіб, за якими вели довготривалі спостереження, у підлітків у віці 17 років з вищим рівнем докозагексаєнової кислоти на 56% рідше розвивалося психотичний розлад протягом наступних семи років.

Результати залишилися незмінними при обліку таких чинників, як стать, індекс маси тіла, наявність шкідливих звичок або соціально-економічний статус. Водночас вони вказують на чіткий зв’язок між вживанням рослинної олії, що містять багато омега-6-жирних кислот, і схильністю до психічних захворювань. Вчені підкреслили, що для виявлення механізмів впливу омега-6-жирних кислот на організм їм потрібні додаткові дослідження.

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *