Польща забороняє імпорт зерна, меду та інших товарів з України

Великі обсяги українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, залишилися в країнах Центральної Європи, що вдарило по цінах і продажах місцевих фермерів.
Польща заборонить імпорт зерна та інших харчових продуктів з України. Уряд має намір таким рішенням захистити польський аграрний сектор, повідомляє Reuters, посилаючись заяву лідера владної партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського.

Через блокування українських портів Росією, великі обсяги українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, залишилися в країнах Центральної Європи, пояснює Reuters, що вдарило по цінах і продажах місцевих фермерів.

Проблеми польського села у політиків у рік виборів

«”Право і Справедливість” залишатиметься партією, яка захищатиме інтереси польського села”, – цитують виступ Качинського на партійному акаунті у Твіттері.

Як повідомляв Голос Америки, країни Східної Європи й раніше висловлювали занепокоєння через дешеве зерно з України. А Румунія і Польща зверталися до Єврокомісії з проханням створити механізми з відстеження експорту українського зерна, що прямує через Європу транзитом, але може залишатися у ЄС через проблеми з подальшим вивозом зерна.

Вплив українського зерна на ціни й рівень продажів польських фермерів створює політичну проблему для партії “Право і справедливість” у рік виборів.

«Сьогодні [14 квітня, – ред.] уряд ухвалив постанову, яка забороняє ввезення та імпорт зерна до Польщі, а також десятків інших видів продовольства (з України)», — сказав Качинський під час з’їзду партії.

У постанові буде перераховано товари “від зерна до медової продукції, дуже-дуже багато всього”, – додав політик.

При цьому Качинський наголосив, що Польща з Україною є і залишатимуться незмінними друзями й союзниками. А рішення натомість продиктоване необхідністю захистити власних громадян.

Польща готова розпочати переговори з Україною щодо врегулювання зернового питання, — додав Качинський.

Відповідь української сторони

Натомість Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило заяву, у якій каже, що “шкодує про прийняття польськими колегами рішення про тимчасове обмеження експорту через територію Польщі (в тому числі транзитом) сільськогосподарських товарів з України”.

“Мінагрополітики завжди виступало й виступає за відкриту, конструктивну і взаємовигідну співпрацю відповідно до Угод про асоціацію та вільну торгівлю між Україною та ЄС”, – йдеться у заяві.

Крім того, Мінагрополітики вважає, що рішення польської сторони суперечать двостороннім домовленостям. В установі нагадали, що тиждень тому було погоджено транзит Польщею 4-х культур: пшениці, кукурудзи, насіння соняшника та ріпаку до 1 липня. А цього тижня було погоджено текст меморандуму про взаєморозуміння.

“Ми розуміємо, що у польських фермерів склалась складна ситуація, проте наголошуємо, що зараз найскладніша ситуація у фермерів України. Саме на території України йде війна, саме українські фермери зазнають колосальних збитків від війни Росії проти України, і саме українські фермери гинуть на своїх полях від російських мін. При цьому українські агровиробники з розумінням ставляться до потреб польських колег, сподіваються на взаєморозуміння та очікують конструктивного діалогу для прийняття узгодженого рішення”, – йдеться у заяві міністерства.

У Києві також висловили готовність до співпраці з польською стороною для проведення ретельного розслідування будь-яких зловживань.

Голос Америки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *