Венера придатна для життя? 5 неймовірних фактів про планету

Венера – це унікальна планета, яка знаходиться в нашій Сонячній системі. Названа вона так на честь давньоримської богині кохання. Планета знаходиться на другому місці за віддаленістю від Сонця і має масу та розмір, схожі із Землею. Тому Венеру і називають “сестрою” нашої планети.

Що ж ми ще знаємо про богиню кохання? І чому людство досі не колонізувало Венеру?

1.Обертання

Градус вращения планет Солнечной Системы
Градус обертання планет Сонячної системи

Венера багатьма своїми властивостями схожа на Землю, однак є одна риса, яка виділяє її на фоні інших планет. Річ у тому, що вона обертається в протилежний бік щодо інших планетарних тіл. Але ще дивніший рух в Урана. Він взагалі нагадує кулю для боулінгу, яку кинули назустріч кеглі.

Вчені пояснюють цей дивовижний факт тим, що при формуванні Сонячної системи Венера зіштовхнулася з великими космічними об’єктами. Відповідно, постраждала планета перекинулася “вгору ногами”.

2. Атмосфера та тиск

Довгий час вчені вважали, що Венера придатна для життя, і що під її поверхнею знаходяться джунглі сповнені істот, оскільки щільна атмосфера створює на планеті парниковий ефект. На жаль, планета не виправдала такої романтики, а багато письменників-фантастів з прикрістю сприйняли брутальні факти.

Парниковый эффект на Венере
Парниковий ефект на Венері

Під час космічних перегонів СРСР та США космічним апаратам Радянського Союзу  першими  вдалося дістатися Венери. Виявилося, що планета складається із вуглекислого газу на 95,6%. Температура на поверхні не те, що обпалює, а вогненна і досягає 460°C.

Що стосується тиску, то й він не придатний для життя людини й перевищує тиск на Землі в 92 рази. Якщо ви поринете в океан на глибину 1,6 кілометра, то відчуєте приблизно те саме, що і на Венері. Звичайно, це не можна витримати  людина, її просто сплющить через таке навантаження на організм.

Атмосфера Землі мільйони років тому теж могла похвалитися лише вуглекислим газом, проте на планеті запустився механізм поділу речовини на кисень та вуглець. Можливо, незабаром вчені придумають як запустити цей процес і на Венері. Тоді умови на ній все одно будуть екстремальними, але більш придатним для життя людини.

3. Вулкани та молодість

Вулканы на Венере
Вулкани на Венері

Нещодавно вчені виявили 37 діючих вулканів на Венері. За цією ознакою дослідники визначили, що планета дуже молода. Якщо у Меркурія і Марса надра вже давно охолонули, то Венера все ще має геологічну активність.

Вважається, що вулканічні процеси схожі на ті, які раніше відбувалися на Землі. Наприклад, за схожою схемою на планеті утворилися вулканічні Гавайські острови.

4. Доба та рік

Венера обитаема? 5 невероятных фактов о планете

Як було сказано вище, у Венери ретроградне обертання, вона не тільки рухається у зворотному напрямку, але й робить це дуже повільно. День на вулканічній планеті триває близько 243 доби, а земний рік становить 365 доби. Мабуть, це ще одна причина, чому людині буде складно жити на Венері.

5. Метеорологічний феномен

Космический аппарат «Акацуки»
Космічний апарат “Акацукі”

Космічні апарати понад 40 разів прилітали на Венеру із різними місіями. Зараз на екстремальній планеті працює японська станція «Акацукі».

Апарат на поверхні Венери знайшов дивовижну, гігантську структуру розміром 7500 кілометрів. Об’єкт є стіною з хмар, яка рухається зі швидкістю 320 кілометрів на годину. Атмосферне явище, яке помітив «Акацукі», являє собою новий метеорологічний феномен, який належить розгадати вченим. Можливо, це допоможе людству відповісти на запитання, чому Венера має такий вигляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *