Чорнобиль за 10 років перетвориться на унікальний заповідник із рідкісними тваринами

За останні тридцять років після страшної ядерної аварії зона відчуження перетворилася на заповідник, який кишить лосями, оленями й вовками. Природа там процвітає, попри небезпечного сусідства із ядерним реактором.

Про це заявили британські вчені, які досліджували флору і фауну регіону. За їхніми підрахунками, Чорнобилю знадобиться ще років 10, аби стати унікальним заповідником, у якому із феноменальною швидкістю розмножуються доволі рідкісні тварини.

Вчені дійшли висновку, що радіаційне забруднення не перешкоджає дикій природі. Натомість відсутність людей і прямопропорційний ріст популяції ссавців підтверджує негативний антропогенний вплив на розвиток флори та фауни.

“Відтоді, як люди покинули цей регіон, природа тут розквітла, навіть після найгіршої у світі ядерної катастрофи”, – заявив Джим Сміт, еколог з університету у Портсмуті, Великобританія.

Науковець припустив, що кількість тварин у Чорнобилі наразі набагато вища від тієї, що була до аварії.

Команда Сміта зафіксувала ріст популяції лосів, козуль, благородного оленя і кабана у чотири рази. Кількість вовків, що живуть у зоні відчуження, збільшилася усемеро у порівнянні із даними 2000-х років.

“Тварини пристосувалися до життя в таких умовах, ба більше — вони живуть і розмножуються за милю від великого ядерного саркофага і не мають проблем зі здоров’ям”, – прокоментував результати дослідження Джим Біслі, професор університету Джорджії із США.

Таким чином, учені дійшли висновку, що за 10-15 років зона відчуження зможе похизуватися чи не єдиним унікальним природним заповідником, аналогу якого не має у світі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *