Спека скасовується: синоптик розповіла, що літо буде коротким і прохолодним

Літо в Україні буде досить прохолодним, спекотної погоди очікувати не варто. Екстремальних температур до +40 градусів не очікується. Щонайбільше можна розраховувати на +32 в окремі дні.

Фактично літо почнеться приблизно з 10 червня і закінчиться на 10 днів раніше від календарного терміну. Аналогічна ситуація може виникнути і в наступному, 2022 році.

Про це в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазинова. Вона озвучила унікальний довгостроковий прогноз, що ґрунтується на моделі, яка була розроблена в цьому відділі інституту.

Далі наводимо пряму мову науковиці.

«Вчора я почула прогноз Кульбіди. Він сказав, що цього літа може бути до +40 градусів. Цим він мене просто спантеличив і ошелешив. Я порахувала — й у мене за моєю моделлю нічого такого не виходить», — каже метеоролог.

За її словами, погодні умови цього року неординарні. «Попередні роки не були такими прохолодними, як цей — судячи з того, як розвивалися події до нинішнього дня. Ті роки були набагато теплішими, гарячими. Нинішня весна була активною, але холодною та затяжною. Вона вирізнялася нестійкістю — п’ять днів холодних, п’ять днів теплих», — сказала Мартазинова.

Вона наголосила, що, відповідно до її моделі прогнозування, погода улітку в Україні  буде такою: червень — прохолодним і дощовим; липень — теплим, але сухим і з двома періодами зниження температури; серпень буде нестійким, а кінець літа — холодним і з опадами.

«Прогноз, який я озвучую, актуальний для центральних регіонів України.

Але всі процеси, які пов’язані з опадами, з різкими похолоданнями — великомасштабні. Я спокійно можу ними накривати всю територію України. Це довгостроковий прогноз, тому він може відрізнятися на 1–2 дні. Температурні показники плюс-мінус 1–2 градуси», — наголосила фахівець.

Червень

Вона зазначила, що літо розпочнеться 10 червня, а комфортна погода встановиться тільки до 20-х чисел місяця. «Червень буде дощовим. Зазвичай у червні-липні випадає найбільша сума опадів. У тому, що червень буде з опадами, немає жодних сумнівів. В окремі дні опади будуть дуже сильними. У першій половині місяця будуть неодноразові похолодання, але після 10 червня температура підніметься, а до третьої декади місяця вона стане комфортною для відпочинку», — сказала синоптик.

Можливо, що у першій декаді червня в окремих регіонах — на Прикарпатті, в Карпатах — у низинах можуть бути навіть заморозки.

«У другій декаді місяця будуть неодноразові сильні зливові дощі. З 15 червня температура почне підвищуватися, але, як сказав Кульбіда, — до +40 градусів — не дійде. Це нонсенс. У третій декаді температура в центральних районах України в окремі дні буде доходити до +28…+30 градусів», — розповіла Мартазинова.

Липень

«Тут може бути складна ситуація. Неодноразове короткочасне зниження температури можливе на початку місяця, але опадів буде дуже мало. Місяць буде сухим.

Після першої п’ятиденки температура доходитиме до +28…+30 градусів. Потім ближче до 20 липня буде незначне короткочасне похолодання, що супроводжуватиметься опадами.

Опади можуть бути істотними. Однозначно можливі сильні грози, посилення вітру. Ці процеси можуть бути дуже активними», — додала Мартазинова.

До кінця місяця можливі незначні опади і температура приблизно +25…+28 градусів. Решту днів мають бути сухими та теплими, до +30 градусів.

Серпень

«Серпень буде нестійким. Він буде відрізнятися від липня і нагадає нам про опади, які були в червні. В окремі дні можуть пройти сильні дощі. У першій декаді температура може досягати +30 градусів. Протягом місяця кілька днів може доходити до +31…+32 градусів. Погода знову буде нестійкою — п’ять днів одна температура, наступні п’ять днів — інша. Досить прохолодна п’ятиденка з температурою від +20 до +25, потім знову потепління на п’ять днів», — пояснила метеоролог. За її даними після 20 серпня будуть значні опади та різке зниження температури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *