У Мукачеві з нуля побудуть сучасну лікарню європейського типу

Вперше в Україні у Мукачеві побудують сучасну європейську комунальну лікарню з нуля. Тут розвиватимуть трансплантацію, судинну хірургію, а ще залучатимуть фахівців та пацієнтів з-за кордону.

У спеціальному коментарі для Mukachevo.net радник голови Мукачівської міської ради з питань охорони здоров’я Любов Мандзич розповіла деталі будівництва:

– Сьогодні міські депутати надали дозвіл на проведення передпроєктних робіт щодо будівництва нової лікарні. Це буде багатопрофільний медичний заклад інтенсивного лікування.

До слова, це вперше в Україні, коли лікарню комунального типу власності збудують з нуля.

За планами, лікарня матиме один великий 3-поверховий корпус, що розв’яже проблему труднощів з переміщенням пацієнтів з корпусу в корпус, які ми наразі маємо в міській лікарні. А розташування її за межею міста дасть можливість розвантажити від транспорту центральні вулиці міста, покращити логістику.

Новий заклад буде розрахований на надання медичної допомоги як дорослим, так і дітям. У лікарні буде сучасне хірургічне відділення, відділення травматології та ортопедії, онкологія, урологія, гінекологія, перинатальний центр (пологове відділення та неонатологічне), а також комплексне терапевтичне відділення, відділення екстреної медичної допомоги.

– Наш амбітний план – закупити лінійний прискорювач для проведення променевої терапії онкопацієнтам, який дозволяє впливати на маленькі пухлини чи метастази до 1 мм, що значно покращить результати лікування. Окрім цього, ми плануємо розвивати у новій лікарні високоспеціалізовані медичні послуги на комерційній основі (кардіохірургія, нейрохірургія, трансплантація) залучати фахівців з Києва та з-за кордону, створити усі необхідні умови для їхньої роботи, розвивати медичний туризм, – прокоментувала Любов Мандзич.

Нова лікарня стане майданчиком для розвитку медичного туризму, зокрема, залучення пацієнтів з-за кордону, адже тут вони зможуть отримати якісну допомогу за меншу вартість, ніж у Європі.

– У новій лікарні плануємо створити потужний хірургічний центр, у якому будемо розвивати високоспеціалізовану хірургічну допомогу – трансплантацію, судинну хірургію, лікування інфарктів. Він стане майданчиком для лікування не тільки українських, а і європейських пацієнтів, – додав Євген Мешко, директор КНП “Мукачівська центральна районна лікарня”.

Нагадаємо, будівництво багатопрофільної лікарні з перинатальним центром планують завершити до 2027 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *