Василь Сувирда: Коли головою Ради адвокатів Закарпатської області став Олексій Фазекош, то мені не соромно говорити, що я закарпатський адвокат. Ч. 02

Продовжуємо публікувати розмову з головою правління Мукачівської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), заступником голови правління ЗТО УСВА, ветеран афганської війни, підполковником міліції у відставці, колишнього керівника карного розшуку Мукачівського МВ МВС України в Закарпатській області, а зараз з відомим закарпатським адвокатом Василем Сувирдою, яка відбулася у затишній кав’ярні «Ківі», що в Мукачеві. Першу частину можна прочитати: «Василь Сувирда: Розважити публіку і керувати державою – це, мабуть, дуже далекі сфери діяльності одна від одної. Ч.01»

***

-Василю Йосиповичу, торкнімося питань, які Вам ближчі, звернімось до закарпатської адвокатури та її керівника Олексія Андрійовича Фазекоша, який вже довгий час очолює Раду адвокатів Закарпатської області. З Олексієм я знайомий досить давно ще часів скандальних Мукачівських виборів (2003 року), коли він представляв в суді інтереси позивача П., який подав на мене позов «про захист честі, гідності та ділової репутації». Це тема окремої розмови. Але я про інше. Я довгих 17 років спостерігав іздалеку за діяльністю адвоката Фазекоша а потім і керівника закарпатської адвокатури. Я довгий час його не сприймав за серйозну людину. Причиною, мабуть, було те, що оточували досить токсичні фігури. Правда, дещо позиція змінилася, коли Олексія Андрійовича було обрано головою Ради адвокатів Закарпатської області. Але токсичні фігури не зникли з його оточення, а їх стало ще більш. Я не міг зрозуміти, чому розумний чоловік не бачить, що ці люди репутаційно йому дуже шкодять. Потім, коли, я познайомився з Олексієм Андрійовичем ближче і ми подружилися, я багато чого зрозумів.

Як Ви оцінюєте роботу Олексія Фазекоша, Раду адвокатів Закарпатської області?

Олексій Фазекош

-Я детально не знайомий з роботою Ради адвокатів Закарпатської області, тому що не входжу в її структури. Але якщо говорити про роль Ради, то це, мабуть, єдина структура в області, яка об’єднує адвокатів. Якщо говорити про роль Фазекоша в закарпатській адвокатурі, то тут варто зазначити декілька моментів. Якщо говорити про Раду адвокатів, то треба сказати, що Фазекош, фактично створив цю Раду. До Фазекоша Рада адвокатів юридично та номінально «десь там була». Можу сказати, до часів Олексія Андрійовича я один раз був на зборах адвокатів. То десь   було у 2005 чи 2006 році. Фактично, до Фазекоша були прибічники одного голови, були прибічники другого голови й було важко зрозуміти куди хто веде адвокатів. Адвокатську спільноту роз’їдали постійні чвари. Коли головою Ради адвокатів Закарпатської області став Олексій Фазекош, то мені не соромно говорити, що я закарпатський адвокат. Хто зміг би представляти нашу адвокатуру на державному рівні так, як це робить Олексій Андрійович?

Олексій Фазекош цікавий, як людина. Це не просто клерк, який сидить в офісі і перекладає папірці, це високоерудована людина, з якою цікаво поспілкуватися, від якої багато чого можна навчитися.

Тим хто не створював Раду адвокатів Закарпатської області, тим не потрібно її ламати, адже вони хочуть її підімнути під себе. Чи виграє закарпатська адвокатура від того, якщо Олексій Андрійович піде з посади? Я думаю, що ні. Я, практично, знаю всіх адвокатів області і не бачу ту людину, яка б могла стати на його місце. І питання не в досвідченості та інтелігентності, а зовсім в іншому. А в тому, що при появі іншої людини на посаді ми знову повернемось до появи різних течій, фракцій, підфракцій. Адвокатська спільнота піде в рознос.

-З адвокатами зрозуміло, але люди з пози адвокатури, які хотіли б щось міняти, щось радити адвокатам. Знаю одну таку людину. Це Сергій Носалюк.

-Цікавий персонаж. Я його знаю давно. Ще з часів роботи в правоохоронних органах, коли його звільнили і посадили. Знаю як він  у тюрмі сидів і за що сидів. Хай він байки різні не розповідає.  Знаю як він став блогером, журналістом. Колоритна особистість. Чітко виконує команду «фас», якщо хтось заплатить. Там відсутня мораль чи якісь етичні принципи.

-Він працював під Вашим керівництвом?

-Ні, він працював у дозвільній системі, де реєстрували зброю. Він хотів на цьому гарно жити. Є на то певні служби, які це контролюють і «зробили» його на два роки тюрми. Це специфічна людина. Якщо ти не розділяєш його погляди, то він починає тебе всюди обливати брудом, особливо в інтернеті. У нас немає якоїсь реальної юридичної відповідальності за такі неетичні поступки й він цим користується. Мало хто хоче з ним тягатися в судах. Виходить довга історія.

Людина, яка немає ніякого відношення до адвокатури починає вказувати, вчити адвокатів: внески не туди пішли, не так використалися, семінари не проводяться тощо.

-А йому що до того?

– Так, звичайно. Якщо ти маєш інформацію про злочин, то на це є певний порядок. Звертайся офіційно в правоохоронні органи, хай там проведуть слідчі дії. А не голослівно кричати на кожному куті: «той краде!» і «отой краде!». Складається думка: кричить, бо йому не дають красти. Чи що?

-Коли Носалюк працював з Фазекошом то все було добре…

Епістолярна “творчість” Сергія Носалюка на теренах фейсбуку. Non coment

– Так, звичайно. На мою думку, це є та людина, яка немала б бути, навіть, близько біля адвоката, а не ще працювати з адвокатом. Носалюк дуже короткий термін попрацював з Олексієм Андрійовичем і Фазекош зрозумів що це за людина і вигнав його.

Я казав вже, що Носалюка знаю давно. «Приголубить» одна партія – він біжить їй служити, «приголубить» інша – він там ревнивий прибічник. Здається він зараз у партії Шарія. Чи довго?

-Ви знаєте, щ я добре знаю батька Сергія Петра Носалюка, який певний  час працював начальником управління економіки в Мукачівській райдержадміністрації, а потім першим директором іноземної фірми «Петро Карбо Хем». Це дуже порядна людина. Ми з ним підтримували дружні, ділові відносини. Багато допомагав йому при створені названої фірми. Але закриймо  цю тему. Не варта ця людина того, щоб про неї стільки говорити.

-Це пусте місце, а не людина.  Думаю, що не варто більше на нього тратити час. Прогнозую, що він буде ще стояти з протягнутою рукою на вулиці Мукачева і нікому буде подати.

-Недавно питаю Олексія Адрійовича: «Приклавши стільки зусиль для створення стабільно, сильної та авторитетної структури, якою є Рада адвокатів Закарпатської області ви оточили себе рядом токсичних фігур, такими, як П., М. та іншими, Ви фактично різко понижуєте свою значущість  у суспільстві та серед ділових людей і політиків.»

-Я йому  про це теж говорив. Але Олексій Андрійович порядна та чесна людина і він звик довіряти людям. В цьому його сила та одночасно і слабкість.

-На закінчення нашої частини розмови, розмови про адвокатуру, що Ви можете порадити своїм колегам?

-Ми маємо і надалі бути у фарватері усіх важливих процесів адвокатури України. Адже нам, закарпатським  адвокатам спільно довелося створювати дієздатну і ефективну модель правозахисної організації і бути важливою складовою цілісної Національної Асоціації адвокатів України, яку очолює її незаперечний лідер Лідія Ізовітова. Ось так, коротко.

Далі буде…

Степан Сікора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *