Фізики заявили про те, що Всесвіт може бути замкнутий в петлю

Проаналізувавши дані про найдавніше випромінювання у всьому Всесвіті, фізики були здивовані і припустили, що світобудова може бути замкнута в петлю.

Уявіть собі, що ви відправляєтеся в космічну подорож. Ви пролітаєте повз Марс, Нептун, Плутон, пронизуєте простір Чумацького шляху, вилітаєте за межі галактики, потім галактичного кластера … Що ж чекає далі? Досить імовірно, що в кінцевому підсумку ви повернетеся на початок.

Вчені стверджують, що існує невелика ймовірність того, що Всесвіт замкнутий і являє собою свого роду петлю.

Вся річ у тім, що команда повторно проаналізувала дані про космічне випромінювання, яке вважається найстарішим явищем у всьому відомому нам всесвіті й, можливо, пам’ятає ще Великий вибух. І в даних цих виявилася дивна аномалія.

Огляд даних експерименту Європейського космічного агентства виявив значно більше випадків гравітаційного лінзування мікрохвильового світла (яке і складає космічне фонове випромінювання), ніж очікувалося. Це особливо спантеличує, тому що вчені в цей час не можуть пояснити, як саме гравітація могла б викривити це мікрохвильове світло.

Щоб врахувати розбіжності у своїх розрахунках, вчені додали змінну A_lens в свою модель Всесвіту. Але команда визнає, що її важко узгодити з іншими відомими параметрами, такими як загальна теорія відносності Ейнштейна. І ось чому: отримане стандартне відхилення 3,5 сигма набагато нижче інтервалу в 5 сигма, на який фізики покладаються для підтвердження теорії.

Докази замкнутої системи світобудови є і в іншому документі космологів Кембриджського університету: коли вони порівняли свої результати з іншими наборами даних, то вивели ідею плоского, нескінченного Всесвіту. В результаті всі ще більше заплуталися. Підтвердження цієї теорії створить величезну проблему для фізиків і зруйнує багато наших уявлень про Всесвіт. Тільки час і більше число досліджень допоможуть нам нарешті докопатися до істини і зрозуміти, в якому Всесвіті ми живемо.

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *