9 РЕЧЕЙ, ЯКІ ІНТЕЛІГЕНТНІ ЛЮДИ НЕ ГОВОРЯТЬ

“Мудреці говорять, тому що їм є що сказати, дурні — тому, що вони повинні щось сказати”, –
Платон.

Слова, які виходять із наших вуст, можуть бути витлумачені чотирма способами: позитивні, негативні, нейтральні або неясні. Розумні, емоційно зрілі люди схильні говорити навмисно, прозоро, виробляючи свої слова, щоб звести до мінімуму негативну або загадкову відповідь.

Але правда в тому, що ми всі колись сказали те, про що потім шкодували. Можливо, наші слова глибоко образили когось, навмисного чи ні. Нам усім доводилося мати справу з жахливим відчуттям.

Емоційний інтелект (ЕІ) визначається як “здатність усвідомлювати, контролювати та виражати свої емоції, а також керувати взаємостосунками розумно та емоційно”. Рівень ЕІ часто визначає, як наші слова інтерпретуються кимось іншим.

Ба більше, саме цей тип інтелекту — не “книжковий розум” або показник інтелекту — відіграє вирішальну роль у визначенні того, що говорити, і, що не менш важливо, що не говорити.

ЕІ нерозривно пов’язаний із соціальною свідомістю — здатністю розшифровувати емоції та переживання інших людей. Іншими словами, це наша здатність (або нездатність) бути чуйними.

Щоб уникнути страшних думок і почуттів, які супроводжують імпульсивну, нестійку послідовність слів, важливо мати базове розуміння того, що не можна говорити публічно.

1.”ЦЕ НЕСПРАВЕДЛИВО”

Ну, життя несправедливе — дорослі люди це розуміють. Можливо, те, що трапилося, нечесно. Слід пам’ятати, що люди, які нас оточують, часто не знають про “інцидент”, і навіть якщо вони в курсі інциденту, вираз “це несправедливо” абсолютно не розв’яже проблему. Наскільки б це не було складно, зосередьте свою увагу та зусилля на розв’язання проблеми. Ви відчуєте себе краще, збережете свою гідність і можете просто розв’язувати проблему!

2.”ВИ ВИГЛЯДАЄТЕ ВТОМЛЕНИМ”

Ось що: ми абсолютно не знаємо, що відбувається за лаштунками життя людини. Вислів “ви виглядаєте втомленим” – незалежно від того, наскільки благими є наміри — показує людині, що їхні проблеми виставлено на загальний огляд. Натомість висловіть свою думку або запитання співчутливо. Наприклад: “Чи все гаразд?” Це передбачає, що ви стурбовані тим, що відбувається.

3.НЕПРАВИЛЬНІ КОМПЛІМЕНТИ

Приклади: “Ви маєте чудовий вигляд для свого віку” або “Для жінки, ви так багато зробили”. Як ми всі знаємо, вікові та гендерні упередження, як і раніше, існують. Є ймовірність того, що людина, з якою ви говорите, добре обізнана про такі упередження й образилася на їхню згадку. Подробиці не потрібні. Просто зробіть комплімент людині.

4. “ЯК Я СКАЗАВ РАНІШЕ…”

Хто не забуває щось час від часу? Ця фраза має на увазі, що вам незручно повторюватися, або що ви якимось чином “кращі”, ніж співрозмовник. Утримайтеся від таких коментарів і спробуйте роз’яснити, що ви говорите.

5. “ТИ НІКОЛИ…” АБО “ТИ ЗАВЖДИ…”

Зазвичай ці слова вимовляються нещиро, нечесно або різко. Занадто часто вони використовуються для того, щоб заподіяти комусь біль, виходячи з гніву або презирства. Обґрунтуйте те, що зробила інша людина.

6. “ЦЕ НЕ МАЄ ДЛЯ МЕНЕ ЗНАЧЕННЯ”

Коли хтось чекає вашої думки, він очікує конструктивного зворотного зв’язку… будь-якого зворотного зв’язку. Вислів “це не має значення” до певної міри передбачає, що або їхня ситуація не має для вас жодного значення, або час, необхідний для забезпечення зворотного зв’язку, не є пріоритетом. Замість цього, будьте обізнані про ситуацію людини.

7. “З УСІЄЮ ПОВАГОЮ…”

Чи справді слова, які виходять із ваших вуст, залежать від міри поваги до одержувача? Якщо ви можете чесно відповісти “так”, тоді продовжуйте. Просто знайте: ваша мова тіла і ваша інтонація голосу швидко дадуть зрозуміти, чи було вашому співрозмовнику приділено належну повагу. З іншого боку, якщо це фраза, яку вимовляють у режимі “автопілота”, у спробі “полегшити” дискусію, яка не має нічого спільного з “повагою”, краще натиснути на гальма.

8. “Я Ж ТОБІ КАЗАВ…”

Ця фраза виривається від марнославства та зверхності. Коли говорите цю фразу, уявляєте собі двох дітей елементарного віку, які бавляться в пісочниці чи на ігровому майданчику?

Причина в тому, що фраза “я ж тобі казав” є дитячою і незрілою. Жоден розумний, зрілий дорослий не повинен вимовляти такі слова. Можливо, ви попередили когось про наслідки якоїсь дії, але це вже нічим не допоможе. Знайдіть якийсь спосіб взаємодії з кимось, хто прийняв хибне рішення, яке не передбачає презирства.

9. “Я ЗДАЮСЯ”

Вираз “я здаюся”, хоча і здається нешкідливим, це показує, що ми нездатні подолати щось перед нами. Можливо, це жахливий бос, складне завдання/проєкт, знехтуваний колега або незліченна безліч речей.

Але пам’ятайте, що ви набагато сильніші, розумніші та здібніші, ніж ви думаєте. І слова “я можу це зробити” – єдине, що ви повинні говорити.

Джерело

http://bomba.co/9-veshhej-kotorye-intelligentnye-lyudi-ne-govoryat/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *