Учитель опублікував домашнє завдання на літо для учнів і прославився на весь світ

Кілька років тому італійський учитель Чезаре Ката зі школи Polo Scolastico Paritario Don Bosco в приморському містечку Фермо на Адріатиці дав своїм учням домашнє завдання на літо з п’ятнадцяти пунктів. І, мабуть, це найкраще, що він міг для них зробити!

Домашнє завдання від Чезаре Ката зібрало десятки тисяч лайків у мережі, і цілком заслужено! Ось що значить любити свою роботу і піклуватися про дітей.

15 пунктів на літо від Чезаре Ката:

 1. Гуляйте вранці вздовж берега моря на самоті, дивіться на відблиски сонця на воді та думайте про те, що робить вас щасливими.2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ми вивчили цього року. Що більше ви зможете сказати, то цікавіше ви зможете думати, а що більше ви матимете думок, то вільнішими ви будете.3. Читайте! Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте, тому що літо надихає на мрії та пригоди, а читання — це як політ. Читайте, бо це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).

  4 Уникайте всього, що приносить вам негатив і відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення та друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, якими ви є.

  5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може призвести душу в сум’яття. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).

  6. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцплощадці, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо – це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.

  7. Хоча б один раз сходіть зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Заплющте очі та відчуйте вдячність.

  8. Більше займайтеся спортом.

  9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй або йому так гарно і переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде — значить, не доля, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то літо-2015 ви проведете разом, і це буде золотим часом. (У разі невдачі повертайтеся до пункту 8.)

  10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все те, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.

  11. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними та неприрученими, як море.

  12. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими та добрими.

  13. Дивіться хороші фільми з глибокими емоційними діалогами (якщо можете, англійською), щоб водночас покращити свою англійську та розвинути здатність відчувати та мріяти. Нехай кіно не закінчується для вас разом із фінальними титрами, проживайте його знову і знову, включайте його в досвід цього літа.

  14. Літо — це магія. В іскристому сонячному світлі ранку та спекотними літніми вечорами мрійте про те, яким може і має бути життя. Зробіть усе від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.

  15. Будьте добрими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *