Український школяр створив установку для отримання електроенергії з атмосфери – 1 кіловат за 3 копійки

Зі своєю розробкою, одержання електроенергії з атмосфери, український школяр Самуїл Кругляк спочатку переміг на національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015, а згодом отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, що проходила в Освего (штат Нью-Йорк, США) Він завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу.

Крім диплома, Самуїл Кругляк отримав можливість безплатного навчання в одному із вишів США та щомісячну стипендію 700 доларів.

Усі перемоги школяр здобув за розробку проєкту під назвою «Отримання електроенергії з атмосфери». Винахідник пропонує видобувати електроенергію з повітря, точніше з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари коштом сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізувальною вежею. Винахід Самуїла має на увазі видобуток не тільки електроенергії, а й води.

За попередніми підрахунками, один кіловат такої електроенергії коштуватиме лише три копійки.

Самуїл запевняє, що цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук цей проєкт вдалося втілити в життя.

«Така установка коштує копійки, але користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: у разі її запуску ми могли б забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%», – каже один із викладачів.

Викладачі школяра кажуть, що про винахід Самуїла Кругляка в Україні дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку. До цього різні установи, до яких зверталися науковці, не звертали на винахід уваги. Зробити настанову школяру допомогли наукові консультанти, а лабораторія МАН у Києві надала базу для експериментів.

Нова електростанція дозволить видобувати електроенергію абсолютно безплатно. Гроші потрібні будуть лише на спорудження самої електростанції. Але навіть з огляду на ці витрати один кіловат електроенергії коштуватиме всього… три копійки. Це справді дешевий спосіб видобутку електроенергії за допомогою штучної іонізації хмар. Навряд чи я зможу загальнодоступною мовою пояснити цей процес. Мініелектростанцію я вже побудував та експериментально довів, що метод працює. Тепер потрібно збудувати велику електростанцію, яка, за моїми підрахунками, забезпечить дешевою електроенергією щонайменше 82 % Кіровоградської області. Її висота – 150 метрів. Наразі я розробляю спеціальний трансформатор, який дозволить збільшувати отриману енергію у шість разів. Якщо все вийде, вистачить п’яти таких електростанцій, щоби забезпечити дешевою електроенергією всю нашу країну», – розповів винахідник.

Мінімодель установки, зібрана у київській лабораторії, вже працює та дає результати. Другий етап проєкту планують реалізувати вже в рідній Олександрії, де під вежу, що генерує, можна залучити трубу покинутої ТЕЦ.

Джерело

*****************

Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:

Одержувач:  БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”

 Код Одержувача:        45182991

Банк Одержувача:       АТ «ОТП БАНК» в м. Київ

МФО                                300528

Рахунок №                     UA743005280000026000000034874

 Для допомоги ЗСУ.

 РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *