Помідор чи томат: яка різниця?

Багато людей помилково взаємозамінюють слова «томат» та «помідор», вважаючи їх синонімами. Однак, це не зовсім так. Розбираємося, у чому відмінність.

Хто б що не казав, то помідор — це ягода, з погляду ботаніки. Овочем він називається завдяки своєму смаку.

Помідор

Слово «помідор» утворене від італійського «pomo d’oro», що означає «золоте яблуко». Існує кілька теорій походження цього продукту. Згідно з однією з них, найпопулярнішою, батьківщина помідорів — Центральна й Південна Америка, де й досі зустрічаються дикі й напівкультурні форми помідорів. В 1498 році Христофор Колумб вперше привіз помідори в Іспанію і Португалію. Перші описи рослини походять з Італії першої половини 16 століття. В 1544 році П’єтро Андреа Матіолі (Pietro Andrea Matthioli) у своєму описі рослини назвав її «Pomi d’oro» (золоте яблуко), а в 1554 році він ввів латинський термін Mala aurea, що має такий же переклад.

Томат

Зрештою, розберемося, в чому відмінність. Томат – це культура або ж сама рослина, а помідор – лише плід. Тобто кущик, що виріс на городі, — це томат, а помідор — це плід на ньому. Саме тому правильно говорити «сорти томатів», а не «сорти помідорів».

Також томатами заведено називати оброблені плоди. Тому сік, соус та паста називаються томатними, оскільки помідори під час їх приготування проходять термічну обробку. А ось салат готують виключно зі свіжих овочів, тому правильніше говорити салат «з помідорів».

Хоча кордони між цими двома словами вже доволі сильно стерлися, проте різницю все ж таки варто знати й називати речі своїми іменами.

Як ви звикли називати ці овочі – томати чи помідори?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *