Названі серйозні побочки від прийому аспірину

Ризик кровотечі є найбільшим ризиком і областю занепокоєння для пацієнтів без факторів ризику.

Вживати по таблетці аспірину на день літнім людям часто рекомендують медики, але нове дослідження показує, що це може завдати шкоди здоров’ю.

Протягом багатьох років літнім людям старше 60 років рекомендували щодня приймати аспірин, щоб запобігти серцевому нападу або інсульту. Однак, таку рекомендацію змінили з кількох причин.

Про це пише novyny.live з посиланням на  Eat this not that.

“Останні дані зрозумілі: починати щоденне приймання аспірину у людей у віці 60 років і старше для запобігання першого серцевого нападу або інсульту не рекомендується” – заявив член робочої групи, доктор медицини, магістр охорони здоров’я Чієн-Вень Цзен.

Вказується, що ця рекомендація робочої групи не призначена для людей, які вже приймають аспірин після перенесеного серцевого нападу або інсульту. Їм слід продовжувати приймати ті препарати, які призначив особистий лікар.

1. Внутрішня кровотеча — великий ризик для людей старше 60 років

Нові дані показують, що щоденний приймання аспірину може допомогти запобігти серцевим нападам та інсультам у деяких людей, але це також може спричинити потенційно серйозну шкоду, таку як внутрішня кровотеча.

“Докладний погляд на кожного окремого пацієнта та обговорення з лікарем необхідні для прийняття правильного рішення. Необхідно оцінити безліч факторів-аналіз ризику / користі — в основному користь первинної профілактики серцевих захворювань та інсульту в порівнянні з ризиком кровотечі. Ризик кровотечі є найбільшим ризиком і областю занепокоєння для пацієнтів без факторів ризику і без серцевих захворювань або інсульту в анамнезі… ризик кровотечі, особливо зі шлунково-кишкового тракту, викликає найбільшу стурбованість у людей старше 60 років”, – розповів кардіолог, доктор Сем Каліунджі, MD FACC / Kalheart.

2. Алергія на аспірин

Люди, які приймають препарат також повинні знати про алергію на аспірин.

“Коли справа доходить до рекомендацій щодо ризиків, є невелика частина населення, у якої є алергія на аспірин, тому я завжди повідомляю своїм пацієнтам про це. Основним побічним ефектом, який нас турбує, є шлунково-кишкова кровотеча, тому ми завжди з цим стикаємося”, – пояснив доктор медицини, лікар-засновник Spora Health Террелл Сміт.

3. Приймання аспірину при COVID-19

Пацієнти з COVID-19 часто приймають аспірин, щоб запобігти згортанню крові, і, за словами кардіолога доктора Джеймса р.Хіггінса, доктора медицини, люди повинні спочатку проконсультуватися зі своїм лікарем.

“В цілому ми спостерігаємо зростання кількості випадків серцевого нападу, а також інсульту у пацієнтів з класичною симптоматичною інфекцією COVID-19, а також з незначними симптомами або їх відсутністю. Вважається, що ці події опосередковуються через механізм, при якому інфекція коронавірусу викликає стан гіперкоагуляції в крові інфікованої людини. Це, своєю чергою, призводить до утворення тромбозу або згортання крові в артеріях пацієнта, що забезпечують як церебральний, так і коронарний кровообіг, і, таким чином, подальших інсультів і серцевих нападів. Ці явища потенційно можна запобігти за допомогою ліків, які допомагають запобігти гіперкоагуляції або “згущення” крові, таких як справжні антикоагулянти (розріджувачі крові)”, – повідомив Хіггінс.

За його словами, важко передбачити, яка людина буде страждати від ускладнень після зараження COVID, і тому важко вирішити, для кого яка терапія найкраще підходить.

“Після нових рекомендацій Профілактичних служб США робоча група вважає, що щоденне вживання аспірину в деяких групах може бути більший ризик побічних ефектів (геморагічний інсульт або шлунково-кишкова кровотеча), ніж вважалося раніше, це не повинно бути просто загальною рекомендацією або думкою для всіх інфікованих почати щоденне приймання аспірину. Замість цього ми повинні знати, що до аспірину не можна ставитися легковажно і що найкраща порада — це проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати рішення про таку терапію для себе. Кожного пацієнта слід лікувати в індивідуальному порядку”,- додав Хіггінс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *