Вживання кофеїну перед фізичним навантаженням допомагає спалювати жир — дієтологи

При цьому виконувати фізичні вправи краще вдень, а не вранці.

Асоціація дієтологів України, спираючись на результати дослідження, опубліковані у Journal of the International Society of Sports Nutrition, радить для спалювання жиру вживати кофеїн або міцну каву за пів години до аеробного фізичного навантаження.

Автори дослідження запевняють, що ефекти більш виражені при виконанні фізичних вправ удень, а не вранці. Франсіско Хосе Амаро-Гатете, провідний автор дослідження, фізіолог з університету Гранади зазначив, що рекомендація щодо вранішнього фізичного навантаження натщесерце для збільшення окислення жирних кислот є звичайною і вже відомою. Однак така рекомендація не має підтвердженої наукової бази, оскільки невідомо, чи такий ефект пов’язаний із ранковими фізичними вправами, чи є наслідком голодування вночі.

У рамках дослідження 15 чоловіків (середній вік — 32 роки) займалися фізичним навантаженням чотири рази за тиждень. Вони вживали порошок зелених кавових зерен у кількості 3 мг/кг маси тіла, що приблизно еквівалентно одній порції міцної кави, або плацебо у водному розчині. Всі учасники пройшли тест відповідно до встановлених умов та вживали кофеїн або плацебо за 30 хвилин до кожного тесту о 8 ранку та о 5 вечора у випадковому порядку.

У дні тренувань учасники вживали кофеїн або плацебо і відпочивали 30 хвилин, перш ніж починати вправу на велосипеді. Дослідницька група стандартизувала умови перед кожним тестом, включаючи час після останнього прийому їжі, вживання стимуляторів та фізичну активність, і вимірювала окислення жиру, максимальне споживання кисню та інтенсивність вправ.

Загалом, дослідницька група виявила, що вживання дози кофеїну за 30 хвилин до аеробного тренування збільшує окислення жиру під час тренування, незалежно від часу доби. Водночас швидкість спалювання жиру була вищою вдень, аніж уранці, при однаковій тривалості голодування. У порівнянні з плацебо, кофеїн збільшував окислення жирів на 10,7% уранці та на 29% вдень. Кофеїн збільшував інтенсивність фізичних вправ на 11% вранці та на 13% вдень. Максимальне споживання кисню також було вищим вдень.

Автори підсумували, що поєднання споживання кофеїну з фізичною активністю помірної інтенсивності в другій половині дня забезпечує найкращий ефект для людей, які прагнуть збільшити окислення жирів під час аеробних вправ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *