У сучасній галактиці Чумацький шлях існує, ймовірно, всього 36 інопланетних цивілізацій

Відсутність сигналів від інших розвинених цивілізацій насправді дуже погана новина для людства і сучасної цивілізації.

Seth Shostak / Seti Institute

На Землі цивілізації недовговічні. Римська імперія проіснувала менше тисячі років, а цивілізація майя – близько двох тисячоліть. І чим більше розвинена цивілізація, тим менше вона існує.

Скільки залишилося нашій? При такій безвідповідальності й темпах споживання, треба думати, недовго. Те ж саме може відбуватися на інших планетах. І, швидше за все, так і відбувається. Їх недовге життя може пояснити, чому ми досі не виявлено жодного сигналу від інопланетного розуму.

Згідно з підрахунками, в галактиці Чумацький шлях повинні існувати кілька десятків світів з цивілізаціями, досить розвиненими, щоб посилати повідомлення в космос. Але ці світи, ймовірно, настільки віддалені, що сигнали їх мешканців до Землі не доходять або летять крізь простір тисячі років. На той час, коли сигнал буде прийнятий, на тій далекій планеті вже не буде цивілізації, яка послала його. Або не буде нас.

«Ми можемо уявити собі галактику, в якій поширене розумне життя, але спілкування – малоймовірно», – кажуть Том Уестбі і Крістофер Конселіс.

В основі аналізу Уестбі і Конселісе з Ноттінгемського університету в Англії лежить трохи видозмінене рівняння Дрейка, запропоноване майже 60 років тому.

Френк Дрейк виявив чинники, які, в принципі, дозволяють оцінити, скільки розумних цивілізацій може існувати в галактиці.

Уестбі і Конселіс почали з припущення, що для розвитку розумного і технологічно просунутого життя на планеті потрібно 5 мільярдів років, як і на Землі. Потім залишається з’ясувати, скільки зірок досить старих і скільки планет знаходиться в їх зонах Золотоволоски.

Таким чином, у своєму новому рівнянні CETI Уестбі і Конселіс показали, що кількість розумних цивілізацій залежить від того, скільки зірок знаходиться в галактиці та скільком з них понад 5 мільярдів років.

Виявилося, що деякі фактори не обмежують перспективи виявлення інопланетного життя. Наприклад, майже всі зірки в нашій галактиці старше 5 мільярдів років, а їх середній вік і зовсім становить майже 10 мільярдів років.

Деякі зірки слід виключити з-за браку в них основних елементів. З решти зірок, ймовірно, лише у 20 відсотків є планети в зоні Золотоволоски.

Оскільки в галактиці понад 200 мільярдів зірок, отже повинні існувати мільярди потенційно населених цивілізаціями світів. Але перш ніж це заявляти, потрібно зробити ще один важливий виняток.

Можна з упевненістю сказати, що здатна посилати сигнали цивілізація може проіснувати 100 років.

На землі радіохвилі відкрили в 1865 році – зробив це шотландський фізик Джеймс Клерк Максвелл. З таким набором припущень, беручи до уваги, що середня тривалість життя розвинутої цивілізації становить 100 років, сьогодні в нашій галактиці повинні існувати лише 36 досить розвинених цивілізацій.

Наш найближчий сусід, ймовірно, виявиться на відстані близько 17 000 світлових років, що «зробить неможливим обмін даними або навіть виявлення цих сонячних систем за допомогою сучасних технологій», – пишуть Уестбі і Конселіс.

У найбільш же оптимістичному випадку найближча цивілізація повинна знаходитися в межах 300 світлових років від нас.

«Час життя цивілізацій в нашій галактиці невідомо, а це, безумовно, найважливіший фактор в рівнянні CETI», – відзначають Уестбі і Конселіс

Популярная механика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *