Чому Лідія Ізовітова ставить знак рівності між собою та фальшивим адвокатом Олексієм Фазекошом? Тільки факти. Ч. 2
Продовжимо нашу розповідь розпочату в статті «Чому Лідія Ізовітова ставить знак рівності між собою та фальшивим адвокатом Олексієм Фазекошом? Тільки факти. Ч. 1».
За своє довге життя був у різних складних ситуаціях, але з таким махровим шахрайством, яке шалено підтримує голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Павлівна Ізовітова та її найближче оточення, зустрічаюсь вперше.
Хоча, якщо Лідія Павлівна визнає офіційно, що Радою адвокатів Закарпатської області керує більше, як 12 років шахрай, людина, яка з дипломом бакалавра з історії та міжнародних відносин ніби то отримала свідоцтво адвоката, то виникне багато, не зовсім добрих запитань. Яких? Читач їх сам може задати.
Я можу зараз твердо сказати, на підставі конкретних фактів і документів, що голова Національної асоціації адвокатів, доктор юридичних наук, Заслужений юрист України Лідія Павлівна Ізовітова добре знає і знала, що Олексія Андрійовича Фазекоша не має свідоцтва про право на адвокатську діяльність.
В попередній статті я процитував свою Заяву до Голови РАУ і НАУ, в якій я навів документальні факти, що в 2006 році О.А. Фазекош не міг отримати свідоцтво адвоката, так як не мав юридичної освіти, мав тільки диплом бакалавра з історії (2004 рік) та диплом бакалавра з міжнародних відносин (2006 рік), спеціалізація “країнознавство”.
Яка мала б бути реакція керівника, яка не знала про вказані факти? Правильно. Для початку звернутись в правоохоронні органи для проведення розслідування і на період розслідування відсторонити О. А. Фазекоша від виконання обов’язків голови Ради адвокатів Закарпатської області. Це в тому випадку, якби Ізовітова не знала про шахрайство Фазекоша. Але вона, мабуть, про це добре знала і пішла іншим шляхом: вирішила довести через колективний орган, яким є Рада адвокатів України, що «біла стіна є чорною», тому що про це одноголосно проголосували члени Ради адвокатів України.
І ось «на світ» появляється за підписом голови НААУ і РАУ Л. П. Ізовітової розпорядження №156 від 27 жовтня 2023 року «Про створення Робочої групи з питань розгляду заяви гр. Сікори Степана Ілліча»:
Відповідно до статті 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розділу 3 Регламенту Ради адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України №115 від 30.08.2014, зі змінами, на підставі листа гр. Сікори Степана Ілліча про надання, на його думку, недостовірних відомостей для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та складання присяги адвоката України Олексія Фазекоша, керуючись Розділом III Положення про Раду адвокатів України, затвердженого Установчим з’їздом адвокатів України 17.11.2012, зі змінами: Створити Робочу групу з питань розгляду заяви гр. Сікори Степана Ілліча у наступному складі:
Голова Робочої групи – Кухар Олексій Іванович (Заступник Голови Ради адвокатів України).
Члени Робочої групи:
- Осика Сергій Валентинович (представник адвокатів Донецької області у складі Ради адвокатів України);
- Гринь Людмила Василівна (представник адвокатів Чернігівської області у складі Ради адвокатів України);
- Калюжна Барбара Володимирівна (представник адвокатів Львівської області у складі Ради адвокатів України);
- Лазарчук Ганна Валеріївна (представник адвокатів Рівненської області у складі Ради адвокатів України);
- Сумська Наталія Дмитрівна (представник адвокатів Кіровоградської області у складі Ради адвокатів України).
Робочій групі вивчити та дослідити питання порушені у заяві Сікори Степана Ілліча.»
29 жовтня 2023 пролунав дзвінок і чоловік з приємним голосом представився заступником голови Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Кухарем Олексієм Івановичем.
Пан Кухар проінформував мене про створення робочої групи з вивчення моєї Заяви і запропонував мені зустрітися з членами робочої групи 14 грудня 2023 року, напередодні засідання Ради адвокатів України, яке мало відбутися в Ужгороді 15-16 грудня 2023 року. Я погодився на зустріч і вона відбувалася в кав’ярні готелю «Ужгород». Крім О. І. Кухаря, в зустрічі ще приймала участь і член робочої групи Лазарчук Ганна Валеріївна. Розмова була конфіденційна. Ніякі записи не велись. Я виклав свої аргументи і подав копії відповідних документів, які однозначно підтверджували, що в 2006 році О. А. Фазекош не міг отримати свідоцтво адвоката, так як не мав юридичної освіти, диплом бакалавра з права Фазекош отримав тільки в 2008 році. І тут я з вуст шанованого Олексія Івановича, кваліфікованого юриста, вперше дізнався, що рішенням суду «білу стіну можна визнати чорною» і якщо наступить преїдуційний факт, факт, що встановлений рішенням чи вироком суду, що набрало законної сили, то «біла стіна залишиться чорною», не дивлячись на те, що вона біла.
І якщо торкнутися нашої конкретної розмови, то О. І. Кухар мені серйозно доказував, що є Постанова Мукачівського міськрайонного суду від 25 червня 2010 року (суддя Заборовський В. С.), в якій стверджується, без жодного документу, що (в 2006 році) «…судом було встановлено, шо ФОзекош О. А. з д а в в с і необхідні документи передбачені Положенням про КДКА, успішно склав іспити, прийняв присягу адвоката, тобто у законний спосіб отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю за № 21/575 від 21.12.2006 року та його дублікат від 24.12.2008 року…».
Тобто суддя Заборовський Віктор Степанович іменем України підмінив Закон України «Про адвокатуру» від 19.12.1992 року (втратив чинність на підставі Закону № 5076-VI від 05.07.2012), що діяв у 2006 році, відповідно до якого адвокатом могла бути особа, яка має вищу юридичну освіту, підтверджену дипломом України…І так як ця Постанова набрала законної сили, то «історик і міжнародник» Фазекош є законним адвокатом, діє преїдуційний факт. Не вірилось, що заступник голови Національної асоціації адвокатів цілком серйозно мене переконує, що якщо є рішення суду, яке вступило в «законну силу», що «біла стіна є чорною», то вона дійсно чорна. Абсурд, скаже читач. На жаль, цей абсурд є реальністю в особі голови Ради адвокатів Закарпатської області О. А. Фазекоша, яка керує вже більше 12 років адвокатами області, не маючи свідоцтва адвоката, а тільки Постанову судді Заборовського від 25 червня 2010 року. Навіть, аргумент у вигляді Ухвали Вищого адміністративного суду України від у справі К/800/7162/15 від 17 червня 2015 року, якою Постанову Мукачівського міськрайонного суду від 25 червня 2010 року та Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2015 року було скасовано: «Постанову Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 25 червня 2010 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2015 року скасувати. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.» не вплинув на шановного Олексія Івановича.
Приюдиція і тільки приюдиція – «останній аргумент» О. І. Кухаря.
Був у мене ще один аргумент, про який я розкажу детально дещо пізніше: 25 червня 2010 року Заборовський іменем України твердить, що в 2006 році Фазекош законно став адвокатом, а через два тижні, точніше, 9 липня 2010 року той же Заборовський разом з Фазекошом успішно складають іспити на адвоката.
Театр абсурду, а не інститут адвокатури
І цей аргумент не був почутий. Видно Олексій Іванович отримав чіткі інструкції: які б аргументи не приводив Сікора, Фазекош все рівно адвокат.
Не хотілось робити якісь погані висновки про людину, яку вперше зустрічаєш, виховання не дозволяє.
Наша розмова закінчилась тим, що Олексій Іванович повідомить про мої побажання О. А. Фазекошу:
- Повернути гроші, в розмірі 21 тисячі доларів США, які шахрайським способом було отримано від громадянки Ш., яка не укладала з Фазекошом ніякого договору про надання адвокатських послуг.
- Піти добровільно з посади голови Ради адвокатів Закарпатської області.
Чому? Тому що Олексій Андрійович не є адвокатом і не може займати вказану посаду. Про це я, на підставі копій відповідних документів, показав у своїй Заяві до голови НААУ та РАУ Л. П. Ізовітової.
Чому? Тому що проти Олексія Фазекоша відкриті два кримінальні провадження:
- провадження №12023078040000715, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною за ч. 1 ст. 358 КК України (підробка документа). Досудове розслідування проводить СД Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області;
- провадження №12023071040001287 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.11.2023 за, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 (Шахрайство) КК України.
Крім того ми домовились, що ввечері 14 грудня О. І. Кухар мені подзвонить і повідоміть про мою можливість викласти свою позицію Раді адвокатів України на засіданні, яке мало розпочатися 15 грудня 2023 року в залі засідань ректорату Ужгородського національного університету, якщо я бажаю.
О 20.00 Олексій Іванович мені подзвонив і повідомив, що мій виступ поставлений останнім, на 18.00. Якщо я бажаю, то можу приїхати. Я погодився.
Про свої враження від зустрічі з Радою адвокатів України я вже писав у своїх публікаціях:
В наступній публікації я викладу позицію Ради адвокатів України на підставі копії з витягу протоколу №13 засідання Ради адвокатів України від 15 грудня 2023, який, на підставі моєї заяви про надання інформації, люб’язно мені було надано керівником Секретаріату НААУ і РАУ Вадимом Володимировичем Красником з своїми коментарями та зауваженням.
Продовження буде…
Степан Сікора