Блокування 16 сайтів: розслідування щодо дій Уповноваженого з прав людини
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду зобов’язав НАБУ зареєструвати кримінальне провадження щодо дій Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Про це повідомив журналіст Володимир Бойко 6 лютого.
У чому суть справи?
За інформацією Володимира Бойка, провадження відкрили через можливі кримінальні правопорушення, які вчинили:
- Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
- Іван Вервейко, керівник Секретаріату Уповноваженого;
- Олександр Потій, голова Держспецзв’язку;
- Олександр Титаренко, начальник Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій Держспецзв’язку.
Вони, за даними журналіста, видали розпорядження про блокування доменного імені блогу Лубінця та ще 16 сайтів, які передрукували статтю “Уповноважений з корупції”.
Блокування сайтів: що відомо?
Під обмеження потрапили 16 ресурсів, серед яких львівські видання “Бомок” і “Форпост”. Держспецзв’язок ухвалив рішення про блокування у грудні, аргументуючи це підозрою у поширенні дезінформації та пропагандистських матеріалів. Повідомлялося, що сайти залишатимуться недоступними до завершення воєнного стану.
Наслідки та перспективи
Розслідування НАБУ може пролити світло на законність дій українських посадовців. Питання свободи слова та правомірності блокування онлайн-ресурсів стає все більш актуальним у контексті воєнного стану та боротьби з дезінформацією.
За матеріалами LVIV MEDIA
#НАБУ #СвободаСлова #БлокуванняСайтів #Цензура #Україна #Держспецзв’язок #Корупція #Розслідування #Медіа #ВоєннийСтан