Дієти і спортзали стануть непотрібними: вчені зрозуміли, що змушує організм спалювати жир
Тепер справа за малим — зрозуміти, як стимулювати вироблення в організмі потрібних молекул.
Боротьба із зайвою вагою може бути більш або менш успішною залежно від обраної дієти і режиму фізичних навантажень. Однак різні люди, які сидять на однаковій дієті і виконують однакові фізичні навантаження, можуть втрачати вагу з дуже різною швидкістю.
Тривалий час вчені намагалися зрозуміти, чому конкретно індивідуальний метаболізм може мати настільки значний ефект. Нова наукова робота, опублікована в журналі Molecular Metabolism, проливає світло на можливі причини цього.
У минулому вчені вже з’ясували, що організм виробляє молекули білка PGC-1⍺ як реакцію на фізичну активність. Ймовірно, вони якось стимулюють енергетичний обмін, проте досі були сумніви, що збільшення кількості цього білка може прискорити схуднення.
Група японських дослідників з Університету Кобе з’ясувала, що у молекул PGC-1⍺ буває кілька варіацій. Ті ж молекули у варіації b і c під час тренування виробляються набагато активніше. Але не у всіх. І це ключовий момент.
Експеримент, поставлений японцями на мишах, виявив, що тварини, у яких не вироблялися молекули типів b і c, під час фізичної активності споживали менше кисню і спалювали менше жиру.
УНІАН