Вчені розкрили таємницю довголіття

Тисячі років дослідники в усьому світі намагаються розв’язати головну проблему людства — знайти секрет довголіття, що дало б нам змогу жити довше і якісніше, пише Успіх in UA.

І ці пошуки, схоже, спрацювали — люди тепер дійсно живуть довше, ніж будь-коли раніше.

У новому дослідженні команда з Гарвардського університету та Університету Британської Колумбії зосередилася на тому, чи живуть довше люди, які частіше помічають і відчувають вдячність.

У пошуках відповіді вчені вивчили дані 49 275 осіб у дослідженні здоров’я медсестер. Це дослідження почалося 1976 року і весь цей час було спрямоване на збір даних жінок-медсестер у США, яким на момент включення в дослідження було від 30 до 55 років. Кожні два роки реципієнтів просили заповнювати анкети про здоров’я, спосіб життя та психосоціальні чинники, як-от якість життя та системи підтримки, повідомляє focus.ua.

У 2016 середній вік медсестер, які беруть участь в опитуванні, становив 79 років, а сам опитувальник був призначений для вимірювання вдячності. Реципієнтів попросили оцінити ступінь згоди за шкалою від 1 (категорично не згоден) до 7 (повністю згоден) із шістьма твердженнями, включно з позитивними та більш похмурими.

Через три роки, у 2019 році, команда простежила, скільки було смертей — загалом їх було 4608. Далі дослідники об’єднали ці дані з анкетами, що вивчають вдячність. Результати дослідження показали, що почуття більшої вдячності пов’язане зі збільшенням тривалості життя. Автори дослідження вважають, що воно, ймовірно, захищає від кожної конкретної причини смерті, яку аналізувала команда.

Зазначимо, що у своїй роботі вчені зробили поправки на інші чинники, які також могли вплинути на вдячність і смертність. Зокрема було враховано соціальне життя та історію. Цікаво, що попередні дослідження також виявили зв’язок між вдячністю і меншим ризиком психічних розладів, а також кращим емоційним і соціальним добробутом. Однак його зв’язок із фізичним здоров’ям менш зрозумілий.

Автори дослідження визнають, що їхня робота надає лише перші емпіричні дані з цієї теми, які припускають, що почуття вдячності може збільшити тривалість життя літніх людей. Ключовими частинами тут є “може” і “літні люди” — перший тому, що дослідження не дає доказів остаточного зв’язку, а другий тому, що дослідження обмежене за віком.

Результати дослідження були опубліковані в журналі JAMA Psychiatry, але вчені визнають, що будуть потрібні додаткові дослідження, щоб підтвердити цей зв’язок. Якщо він підтвердиться, вдячність справді може стати найдешевшим і найпростішим способом зробити життя людини якіснішим і тривалішим.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *