Долар подорожчає до 90 грн: курс валюти вже встановив історичний рекорд

Курс долара в Україні перевалив за 40 гривень і встановив історичний рекорд. Стало відомо, що це далеко не межа, і він може зрости більш як удвічі.

Долар подорожчає до 90 грн: курс валюти вже встановив історичний рекорд - today.ua

Американська валюта влітку почала швидко дорожчати, хоча раніше було навпаки. Долар на готівковому ринку на минулому тижні  подолав психологічну відмітку у 40 гривень і навіть наблизився до 41 гривні.

НБУ оновив історичні рекорди офіційного курсу валют. Станом на 28 травня він становить 40,30 гривні, яка ослабла на 18 копійок.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко повідомив, що на підвищення курсу долара додатково вплинула валютна лібералізація, оголошена Нацбанком у середині травня.  Йдеться про дозвіл нерезидентам виводити дивіденди, які конвертовані у долари та євро.

Аналітики прогнозують подальше підвищення курсу американської валюти на поточному тижні. Економіст Олег Пендзин вказав на негативні наслідки піврічної затримки військової допомоги Україні від США.

Зазначено, що замість виплати грошового утримання бійцям ЗСУ, влада була змушена купувати озброєння для стримування наступу російських окупантів. У держбюджеті сформувався дефіцит у 200 млрд грн. Тому влада готує зростання податків, зокрема військового збору та ПДВ. Це призведе до зростання інфляції. Попит на валюту продовжує підвищуватися. Пендзин вважає, що долар до кінця тижня коштуватиме більш як 40,50 гривні.

Долар подорожчає до 90 грн: курс валюти вже встановив історичний рекорд

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин прогнозує захмарний курс валюти.

“Під кінець року ми можемо мати 50 гривень за долар та більше. Все залежатиме від масштабів емісії та обсягів зовнішньої допомоги. Негативний сценарій передбачає, зокрема, девальвацію гривні до 80-90 гривень за долар. Позитивний сценарій: гривня може втриматись на рівні 40-45 за долар”, – цитує фахівця ТСН.

За словами Шевчишина, за позитивного інвестиційного клімату у 2025 році гривня навіть може ревальвувати. Але це дуже оптимістичний сценарій який названо далеким від базового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *