Юрист пояснив механізм блокування банківських карт ухилянтів

Адвокат Богдан Кушнір пояснив, як держава має намір примушувати громадян мобілізуватись до армії. Зокрема, він пояснив, хто і за яких умов блокуватиме банківські картки ухилянтів.

Юрист пояснив механізм блокування банківських карт ухилянтів - today.ua

У разі, якщо громадянин не встає на військовий облік і не повідомляє свої дані до Територіального центру комплектації та соціальної підтримки, на нього може бути накладено штраф. Після цього може бути заблоковано його банківську картку, але військкомати самі це зробити не зможуть.

“Я певен, що слава богу, що ТЦК не має можливості натиснути кнопочку й заблокувати комусь якісь рахунки. Рахунки блокуються за те, що особа не сплатила штраф. Напряму – ні”, – розповів Богдан Кушнір.

Хоча штрафи суттєво зросли після ухвалення нового закону про мобілізацію, за словами юриста, вони не розглядаються виконавчою службою як значні. Тому до такої міри, як конфіскація майна, держава вдаватиметься лише у крайньому разі.

“Арешти на майно вони не накладають, бо що штраф невеликий. Це перше. По-друге – якщо немає рішення суду про арешт майна”, – зазначив адвокат.

Після того, як військовозобов’язаному призначили штраф, через деякий час він може виявити, що його банківську картку заблоковано. Також  відповідне повідомлення має надіслати виконавча служба.

“Ви подивилися, усе зрозуміли. Захотіли – пішли, оскаржили через суд. Захотіли – сплатили. Але напряму ТЦК не може цього зробити”, – повідомив Богдан Кушнір.

Юрист пояснив механізм блокування банківських карт ухилянтів

To day

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *