12 законів Грейс: як людина проявляє себе в дрібницях — такою вона і є!

Як людина проявляє себе в дрібницях — така вона і є! Вона може бути щедрою по-царськи, але раз на рік, а дріб’язкова натура проявляється в дрібницях щодня, тож дрібниці куди більш показові.

Наталя Грейс — психологиня й авторка знаменитої книжки “Закони Грейс”, у якій вона спробувала сформувати колекцію спостережень про життя. Умовиводи, які вдалося виявити авторці, допомагають нам стати трохи мудрішими та зберегти свої сили.

12 законів Грейс

1. Закон показовості дрібниць

Як людина проявляє себе в дрібницях — такою вона і є! Вона може бути щедрою по-царськи, але раз на рік, а дріб’язкова натура проявляється в дрібницях щодня, тож дрібниці набагато показовіші.

2. Закон неминучості втрат

У всьому, що людина робить, вона допускає промахи. Тому втрати неминучі. Втрати неминучі, панове! Знаючи це, не слід засмучуватися занадто сильно. На багато що, але не на все ми можемо вплинути. Є загальні закони світобудови. Ми не можемо бути ідеальними, і наші дії — теж. Неминучість втрат приймайте зі смиренням. Мабуть, воно потрібне тільки тут.

3. краще недо- , ніж пере-

Це стосується абсолютно всього. Наприклад, якщо виголошуєте промову, то закінчіть її до того, як люди втомляться. Гете казав: “Таємниця нудного полягає в тому, щоб сказати все”. Пішли на побачення — попрощайтеся трохи раніше, ніж це захоче зробити ваш партнер. Ідіть із гостей перш ніж вони занудьгують за самотністю. Пам’ятайте: краще недо-, ніж пере-…

4. Закон спільної упряжки

Двоє коней в одній упряжці в змозі зрушити з місця 15 тонн. А ось кожен з них окремо — тільки 3 тонни. Впрягайтеся у справи не менше, ніж по двоє, і будете ефективні. “Нитка, втричі скручена, не скоро порветься”.

5. Закон терміну

Призначення терміну виконання будь-якої справи збільшує її дієву ймовірність. Одна справа сказати “зателефонуємо” і зовсім інша – “я зателефоную тобі завтра о десятій ранку”. Імовірність дзвінка в другому випадку істотно вища.

6. Закон обнулення

Мозку необхідне обнулення. Якщо ви повернулися додому і ледве тримаєтеся на ногах, а зроблено тільки 14 справ із 28 запланованих на сьогодні, якщо ви сіли і сидите, тупо дивлячись перед собою в порожнечу, то не звинувачуйте себе за неефективність! Мозок не може безперебійно виконувати ваші розпорядження.

Собою йому теж необхідно зайнятися. Повинен же він навести лад у всіх тих “уламках”, що ви в нього понакидали. У цей час потрібна відсутність будь-якої інформації ззовні. Мозок “очищається” в цей час. Це і є обнулення. Навіть ґрунт перестає бути родючим, коли в сьомий рік йому не дають відпочити, а змушують вирощувати знову. Це робить його безплідною рабинею. Хай живе обнулення!

7. Закон хибності ідеальних умов

Ніколи не буде ідеальних умов. Нерозумно, звичайно ж, заперечувати, що сприятливі обставини зрідка трапляються. Ще рідше комусь вистачає мудрості скористатися ними. Почасти тому, що можливості ховаються під личиною проблем, які потрібно вирішувати.

8. Закон компенсації

Не буває всього одночасно! Чи можете уявити: дружина — красуня, манікюр, зачіска, пироги вдома не пересихають, у ліжку з чоловіком — дива винахідливості та пристрасті; діти купаються в увазі; геніально співає, розважає гостей грою на роялі; здорова — ну просто кров із молоком; поступлива, характер шовковий, зустрічає усмішкою; геніальна поетеса, щаслива бізнеследі, ідеальний друг?..

Не буває всього одночасно, тому Наполеон боявся кішок, Шиллер цілком серйозно клав до столу гнилі яблука для підгодівлі музи, а Бах жбурляв в органіста перукою, коли той фальшивив.

Якщо в чомусь одному людина досягла істотних успіхів, то в іншому в неї зазвичай буває недобір. Але людина цінна не стільки відсутністю вад, скільки наявністю чеснот.

9. Закон впливу

Оточення впливає на те, якою стане людина. У медицині є таке поняття — норма реакції. Очевидно, що комусь визначено бути стрункішим, комусь — повнішим. Але навіть і в межах поняття про повноту можна бути повненьким симпатягою, а можна — обрезклим і розпущеним до потворності.

За однієї й тієї ж генетики, зауважте. Це і називається нормою реакції. Навіть якщо людина не дістає зірок з неба, то і в неї є певний запас цієї самої норми реакції. В одному оточенні вона стане розвиненою (нехай навіть відносно), а в іншому — примітивною. Оточення впливає на багато що, якщо не на все. Ми перетворюємося на тих, хто поруч із нами, і набагато рідше перетворюємо оточення на себе.

10. Закон полярної реакції на талант

Талановиті люди завжди викликають полярні реакції: або захоплення, або ненависть. Їх неможливо сприймати байдуже. Їх неможливо не помічати, ігнорувати. Їх неможливо забути. Їх пам’ятають, їх люблять, їх ненавидять, про них думають, їм заздрять. Тому якщо ви талановиті, то не сподівайтеся на загальне схвалення. Вороги будуть уже тому, що не всі таланти дісталися їм.

11. Закон спільної пам’яті

Найбільше людей пов’язує спільна пам’ять про події та всякі там пуди солі. На спільній пам’яті базується прихильність і неабиякою мірою спокійна стадія безперервного кохання. Таким чином, потрапляння в пам’ять пов’язує людей. Хочете доброї прихильності — потрапте в пам’ять добром.

12. Закон “Не твої люди”

Не твої люди все одно від тебе підуть.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *