Бережіть сильних людей

Сильні люди бувають набагато беззахисніші за слабких. Під час буревію гнучкий очерет гнеться і шарудить, а сосна просто ламається і помирає назавжди — кажуть китайці, а китайці знають, що кажуть.

Сильні люди відповідають зовсім не за себе. І навіть не за своїх близьких. Вони відповідають за весь світ, що потрапив у їхню орбіту. Тому що сила притягує до себе — так кажуть фізики, а вони теж знають, що говорять.

Сильні люди зовсім не здоровіші й не міцніші за всіх інших. Просто вони точно знають, що не мають права непритомніти й вмирати, поки від них усе ще хтось залежить. Вони здатні під час обширного інфаркту стрибнути у воду, доплисти до потопаючої дитини, витягнути її на берег, упевнитися, що їй більше нічого не загрожує, — і тільки тоді відключитися. Так кажуть медики — а медики побачили на своєму віку значно більше чудес, ніж фізики й китайці разом узяті.

А ще сильні люди дуже самотні. І зовсім не тому, що нікого не терплять поруч із собою. Просто… Вони ж сильні? От нікому й на думку не спадає, що і їм буває боляче, страшно, самотньо, просто сумно.

Ходять по землі сильні, мовчазні люди. З ними не завжди легко, не завжди приємно, не завжди комфортно — зате надійно. Це і є та сама кавалерія, яка завжди приходить на допомогу в останній момент.

Бережіть сильних людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *