Терористи обов’язково будуть знищені!!!

Ізраїльтяни, схоже, в черговий раз створили те, що робить їхню армію і розвідку унікальними і легендарними.

Хоча на цей раз не потрібно було красти головного лиходія на краю світу або летіти далеко, щоб відбивати заручників, але операцію в Наблус-Касбі все ж можна вивчита як класику «Місія нездійсненна» в самому серці цитаделі терору.

Якщо коротко, то спецназ Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) і прикордонної поліції (MAGAV) в супроводі Служби загальної безпеки (Шин Бет) увійшов в Касбу, де ліквідував вбивць 48-річної Лії (Люсі) Ді і двох її дочок – 20-річної Майї і 16-річної Ріни (напад було скоєно 7 квітня в долині річки Йордан).

Тепер перейдемо до подробиць. Перш за все, МІСЦЕ дії. Касба – фортеця, цитадель. Так історично називалися фортифікаційні споруди в країнах Магрибу. Згодом назва касба поширилася на всю стару частину міста. Але в Наблусі застосовуються обидва значення: касба – історична частина, чимось схожа на Старе місто Єрусалиму, і цитадель. Справжня цитадель терору.

Якщо в Дженіні, ще одній столиці терору, камери спостереження встановлені практично в кожному дворі, то в Касбі такого немає, хоча він буквально напханий екстремістами. З цієї причини Наблус вважався «містом-притулком», де бойовики могли зачаїтися після саботажу. Нинішня операція показала, що ізраїльтяни здатні дістатися до найпотаємніших укриттів.

Дуже складно діяти в щільних міських районах. Але Касба – це не просто щільна забудова. Це справжній лабіринт вулиць, провулків і тупиків, куди з кожного вікна може вилетіти куля. Таємно увійти сюди неможливо навіть вночі.

Тому в справу вступив другий фактор — час. Напад, в результаті якого загинули Лія Ді і дві її дочки з поселення Ефрат, було скоєно 7 квітня на шосе 57. Терористи випустили 22 кулі в автомобіль, в якому їхали три єврейки, і втекли. Ні свідків, ні записів з камер відеоспостереження – нічого.

Як Шин Бет вдалося знайти лігво терористів в Касбі, ми, напевно, ніколи не дізнаємося. Але ліквідовувати їх було вирішено відразу — відразу після отримання інформації.

Зазвичай такі операції проводяться спеціальними службами в темний час доби. Сюди можна підійти приховано, і людей на безлюдних вулицях менше (а, значить, менше випадкових жертв, що важливо для ізраїльської армії). На цей раз правило довелося змінити.

Судячи з усього, план операції був повною імпровізацією. Однак імпровізація, заснована на практично ідеальній підготовці елітного спецназу і високому професіоналізмі командного складу.

Операція почалася о 06:30, коли Касба вже прокинулася і пішла у своїх справах. У загальній метушні ніхто не звертав уваги на кількох жінок, які неспішно йшли вулицею, а також метушливих там прибиральниць.

Жінки зупинилися біля одного з будинків. Озирнувшись, вони зайшли всередину, і близько 7:00 ранку тишу прорвала черга пострілів. За нею ще одна. І ще одне.

Очевидці, мабуть, були здивовані, спостерігаючи, як палестинські жінки, загорнуті в чорне з голови до ніг, скидають одяг, перетворюючись на чоловіків у формі Ямама (Yehidat Mishtartit Meuhedet), елітного спецназу, який вважається головним антитерористичним підрозділом прикордонної поліції Ізраїлю (MAGAV).

Одночасно в бій вступили «чистильники» – бійці спецпідрозділів «Єгоз» і «Голані». Вони разом зі своїми товаришами, які вчасно прибули, оточили будівлю, щоб не допустити втечі терористів, а також вели «відтинаючий» вогонь по бойовиках, які окопалися в сусідніх будівлях.

О 07:19 великий загін бойовиків спробував прорватися на виручку терористам. Їх вдалося відрізати – вісім «стрільців» отримали поранення, інші відступили.

Дві ракети з дрона були випущені по будівлі, звідки вівся вогонь (за іншою інформацією, використовувалися дрони-камікадзе). До 07:36 стрілянина припинилася.

О 07:42 почався відхід спецназу з Наблуса. О 8:12 ранку в будинку Лео Ді пролунав дзвінок. Представник армії заявив, що терористи, які вбили його дружину і дітей, були вбиті.

“Світ буде спати краще, знаючи, що цих терористів більше немає в світі”, – сказав Лео у відповідь. «Ми пишаємося тим, що живемо в країні, де силовики діють так точно і професійно. Дякую нашій армії та всім учасникам операції».

Хоча операція тривала досить довго і супроводжувалася активними бойовими діями, жоден цивільний не постраждав. В результаті були ліквідовані двоє терористів ХАМАС — Хасан Катнаані і Маад Масрі, які брали безпосередню участь у вбивстві ізраїльських жінок, їх спільник, також активіст ХАМАС Ібрагім Хура, а 8 бойовиків отримали поранення.

На жаль, в результаті операції загинув службовий пес Джанго, який прикрив бійців своїм тілом від куль терористів.

Джанго було сім років і він брав участь у сотнях оперативних місій з бійцями YAMAM. Це той випадок, коли вам шкода собаку, а «як ніби людей» – ні.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *