Женьшень: корінь життя для схуднення

Женьшень або корінь життя – це, мабуть, найпопулярніше рослина, яке використовується в лікувальних цілях.

Женьшень має масу цілющих властивостей, недарма його так називали “корінь життя”.

Але крім оздоровчих цілей, рослина використовується для схуднення.

У чому секрет рослини, як з його допомогою можна стати стрункішою?

Схуднення з цілющим коренем

Дивовижні властивості цього продукту обумовлені великою кількістю цінних речовин. До складу коренеплоду входять вітаміни С, РР і групи В, мінерали (цинк, хром, фосфор, калій, марганець, магній, кальцій), смоли, дубильні речовини, ефірні олії, алкалоїди, поліацетилени, глікозиди.

Ця рослина зміцнює імунітет, підвищує працездатність, бадьорить, знімає втому, при цьому женьшень діє м’яко. Приймають цю рослину при недокрів’ї, цукровому діабеті, хворобах серця. Корінь знімає запалення, тонізує, підвищує опірність організму до стресів, допомагає при безсонні, неврозах.

Корінь життя уповільнює старіння, бо містить багато антиоксидантів. Женьшень зміцнює волосся і нігті, покращує стан шкіри, нормалізує гормональний фон жіночого організму, покращує роботу ендокринної системи. Крім того, ця рослина є відмінним профілактичним засобом від онкологічних захворювань.

Що стосується схуднення, то женьшень покращує обмін речовин, сприяє поліпшенню роботи травної системи, сприяє розщепленню жирів. Рослина сприяє відновленню обмінних процесів, тому їжа засвоюється швидше, а жири не відкладаються. Крім того, женьшень знижує рівень холестерину і цукру в крові. Ці властивості коренеплоду є його великою перевагою.

Якщо регулярно вживати женьшень у вигляді таблеток і настоїв, він допоможе зняти зайвий апетит і швидко позбутися від жирових відкладень. Природно, це допоможе позбутися від декількох зайвих кілограмів. А якщо додати фізичних навантажень, то результат буде ще більш приємним.

Однак не всі можуть використовувати цю рослину. Женьшень протипоказаний при гіпертонії, вагітності, індивідуальної непереносності. І не можна приймати його під час гострої стадії розвитку інфекційного захворювання. Вживайте корінь обережно, бо передозування може викликати отруєння організму.

Чи існують дієти з женьшенем?

Существуют ли диеты с женьшенем?

Як можна приймати рослина для схуднення? Можна пити чай на основі женьшеню, готувати з нього смузі або використовувати таблетки (капсули). Корінь можна придбати у вигляді порошку і приготувати з нього смачні напої. Для приготування чаю потрібно розмішати чайну ложку порошку в одній склянці гарячої води й додати трохи меду. Бажано вживати його двічі на день за пів години до їди. Що стосується смузі, то вам знадобиться один банан, чашка полуниці або чорниці, а також пів склянки нежирного молока і кислого молока. Все перемішати, додати чайну ложку порошку женьшеню і кубики льоду (за бажанням). Все збити блендером. Однак можна приготувати й інші смузі, з будь-якими фруктами і ягодами.

Вживати такі напої або таблетки слід вранці або під час обіду, бо женьшень бадьорить. Якщо випити, наприклад, чашку чаю з женьшенем ввечері, це може викликати безсоння.

Що стосується раціону з цією рослиною, то тут все дуже просто. Вранці слід приготувати смузі, це буде сніданок. Після цього можна їсти нежирні й низькокалорійні продукти: крупи, рибу, нежирне м’ясо, молочні продукти, яйця, овочі й фрукти. Крім того, необхідно випивати чашку чаю женьшеню під час обіду або другого сніданку.

Ось зразкове дієтичне меню:

  • сніданок: смузі з женьшенем і бананом або грушею;
  • перекус: чай з женьшенем і булочкою з цільного зерна;
  • обід: овочевий суп, риба, рис, салат і компот;
  • полудень: сир з фруктами;
  • вечеря: тушковані овочі або омлет, кефір.

Звичайно, можна скласти й інше меню. Дотримуватися такої дієти слід протягом тижня. Якщо при цьому самопочуття хороше, можна продовжити його до дванадцяти днів.

Якщо тривала дієта не підходить, можна спробувати розвантажувальний день, в будь-якому випадку втрата ваги буде значною. Під час розвантаження слід пити смузі з женьшенем і їсти фрукти. Природно, вранці й в обід слід пити смузі, а ввечері окремо їсти фруктовий салат або фрукти. Можна вибрати яблука, груші, ананас, ківі й цитрусові.

Як можна використовувати женьшень: рецепти для здоров’я

Как можно употреблять женьшень: рецепты для здоровья

Як можна використовувати корінь? Його можна додавати в каші, салати, напої. Наприклад, існують різні рецепти чаю з женьшенем.

Чай з фініками

40 г кореня червоного женьшеню потрібно дрібно нарізати й прокип’ятити дві години у двох літрах води. Потім додати 30 г подрібнених фініків і варити ще пів години. Додати трохи тертого імбиру і варити знову тридцять хвилин. Процідіть чай і пийте гарячим. Можна додати мед.

З зеленим чаєм

Заваріть чайну ложку зеленого чаю склянкою окропу і настоюйте. Окремо заварюють чайну ложку імбирного порошку. Потім змішати в однаковій пропорції, можна додати корицю (або інші спеції) і мед. Пити теплим.

З помаранчами

Трохи подрібніть кореня женьшеню, додайте цедру апельсина, сушене яблуко, стручок ванілі й корицю. Заваріть все окропом, настояти двадцять хвилин і можна пити.

Існують і інші рецепти страв з женьшенем. Також вони дуже смачні й корисні.

Суп з коренем

Пів кілограма курячого філе нарізати шматочками, шість зубчиків часнику подрібнити, 200 г цибулі нарізати півкільцями. Злегка обсмажте цибулю з часником, додайте по дві столові ложки свіжого подрібненого імбиру і курки, смажте протягом чотирьох хвилин. Потім вливають 420 мл відвару і кип’ятять. Додати 200 г свіжої кукурудзи й подрібнений корінь женьшеню. Готуйте до готовності, приправляйте сіллю і перцем.

Салат

2,5 см кореня женьшеню натерти на дрібній тертці й видавити сік. Додайте до соку 20 г рослинної олії, трохи цукру, столову ложку оцту, сіль і перець, все збивайте. 100 г редиски нарізати хаотично, 100 г копченого лосося соломкою. Помістіть листя крес-салату на тарілку і зверху викладіть редис і лосось. Полийте все соусом.

Худнути за допомогою женьшеню досить просто й оригінально, до того ж він корисний для здоров’я. Тому пробуйте нові рецепти й худніть смачно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *