Медицина на межі фантастики: ізраїльські лікарі відокремили голову дівчини від хребта, щоб врятувати їй життя

Це одна з найрідкісніших операцій у світі, відомо лише кілька таких випадків.

Лікарі з лікарень Шнайдера і Бейлінсона працювали 12 годин, від’єднуючи та знову приєднуючи судини та нерви, щоб врятувати життя 9-річної дівчинки, знаючи, що якщо вони зроблять помилку, то дівчина  назавжди залишиться паралізованою.

За словами керівника операційної бригади, фахівця в області нейрохірургії хребта, професора Еяла Іцхаека, ця операція була однією з найрідкісніших у світі.

Ця історія почалася два місяці тому, коли її батько обійняв 9-річну Тару Аамар і виявив дивну шишку на її шиї. Вони звернулися до лікарів, і з’ясувалося, що це вкрай небезпечна пухлина, з дуже складним анатомічним розташуванням – на другому шийному хребці.

Для проведення операції, у зв’язку з її небувалою складністю (поки що в усьому світі виконано лише кілька таких втручань), була зібрана велика команда лікарів з лікарень Шнайдера і Бейлінсона: нейрохірургів, отоларингологів, пластичних і щелепно-лицевих хірургів і анестезіологів.

За словами професора Еяла Іцхаека, завідувача відділення хірургії хребта лікарні Бейлінсона, який очолював операційну бригаду і готував план хірургічного втручання, основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь 2-й шийний хребець (цей хребець, званий також віссю,  завдяки якій людина може повертати голову з боку в бік – ред.).

Ця область багата судинами, що йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Так що під час операції йому спочатку довелося видалити з пухлини всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від’єднати його від хребта в області між першим і третім хребцями.

Таким чином, голова була практично відокремлена від тіла. З’єднання здійснювалося тільки за допомогою металевої пластини, прикріпленої болтами до хребта та основи черепа.

Потім хірурги повністю видалили пухлину, яка поширилася майже до основи черепа, і поставили на місце видаленого місця протез, виготовлений в США методом тривимірного друку, який з’єднав хребет з черепом і покривав спинний мозок. Протез закривали ділянкою м’яза з артерією і веною для відновлення кровообігу в спинному мозку. На останньому етапі операції дівчині надягли корсет, що з’єднує череп з рештою тіла. Робота зайняла довгих 12 годин.

Батьки юної пацієнтки дуже переживали, адже знали, що операція дуже складна і небезпечна, але все закінчилося успішно, за що вони вкрай вдячні лікарям. Дівчинка одужує, її вже перевели з реанімаційного відділення в хірургічне відділення дитячої лікарні Шнайдера. У Тари ще тривалий період реабілітації, але головна небезпека залишається позаду.

Target

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *