Веселий і ситий: що можна з’їсти пізно вночі

“Не їсти після 18:00”, – золоте правило радянської дієтології, яке передається з покоління в покоління. А якщо робочий графік має на увазі пізнє повернення додому? Чи після трудового дня має бути похід до спортзалу, поїздка у справах? Не їсти до ранку – найгірше, що ви можете запропонувати своєму організму. Тому пізня вечеря стане справжнім порятунком для збереження здоров’я, гарного самопочуття та міцного сну. Але не кожне приймання їжі може бути корисним і збалансованим. Ми розповімо про правила «забороненої» вечірньої трапези.

Весел и сыт: что можно съесть на поздний ужин

Чому не варто голодувати

Спочатку, відмовляючись від вечері, ви зрадієте. Мовляв, знайшли цей секрет успіху (читай, схуднення). Незабаром ви виявите зниклу пару кілограмів. Але цей ефект короткочасний. Якщо ви практикуватимете голодування понад 10 годин, організм почне виробляти фермент ліпопротеїназу. Він «винний» у тому, що втрачені кілограми повернуться сторицею. На цей процес ви вплинути не в силах, оскільки він закладений самою еволюцією. Так організм реагує на нестачу їжі й починає відкладати жир «про запас».

Та й погодьтеся: малоприємне заняття – повертатися всю ніч у ліжку, страждаючи від почуття голоду. Тому пізній вечері бути! Але тут є дві проблеми: з’їсти не те чи переїсти, навіть якщо йдеться про корисні продукти. Уміло лавіруючи між цими підводними каменями, ви отримаєте лише користь від «нелегального» приймання їжі.

Що можна з’їсти

Щоб не нашкодити фігурі, зверніть увагу на свою долоню. Ідеальною порцією для вечері буде величина пари кулаків, якщо йдеться про овочі, долоню без пальців для м’яса, кулак для сиру. Якщо мислити іншими категоріями, то калорійність їжі не повинна перевищувати 200 кілокалорій.

Перейдім до конкретики. Вашими помічниками у підтримці гарного самопочуття стануть:

сир, краще знежирений або максимум 5%. Поліпшити його смак допоможуть жменя ягід, чайна ложка меду, але не рафінований цукор чи варення;

  • склянку кефіру, натурального йогурту, ряжанки, теплого молока. Краще обійтися напоями без наповнювачів та жирністю до 5%. Дозволяється додати нарізану зелень у кисломолочні продукти;
  • шматочок маложирного сиру, вагою до 30 г. Попри скромні розміри, він добре насичує. Можна використовувати соєвий сир тофу;
  • салат з овочів, трохи збризканий олією. Як заправка підійдуть також натуральний йогурт, лимонний сік;
  • шматочок відвареної курячої грудки або риба на пару (хек, щука, тріска), котлета на основі цих продуктів. Можна додати як гарнір невелику порцію бурого рису;
  • жменя фруктів чи ягід. Ідеально підійдуть яблуко, вишня-черешня, цитрусові;
  • сирі, варені, запечені овочі. Хіба що картоплі варто сказати «ні»;
  • гречана каша на воді та без додавання вершкового масла. Завдяки повільним вуглеводам, наситить надовго;
  • омлет із яєчних білків, який можна «підсилити» овочами. Як варіант, можна перекусити вареним яйцем;
  • невелика жменька сухофруктів, основу якої складають фініки, груша чи інжир;
  • чашка бульйону на основі нежирного м’яса, легкий овочевий супчик, присмачені зеленню;
  • пара сирників із ложечкою нежирної сметани, шматок сирної запіканки;
  • жменька горіхів вагою до 100 г. Наприклад, якщо йдеться про мигдаль, це приблизно 10-15 зернят;
  • бутерброд із цільнозернового хлібця та сирної пасти, шматочка сиру, відвареного м’яса;
  • овочеве рагу з додаванням курячого м’яса, грибів;
  • невелика порція макаронних виробів твердих сортів з овочами;

низькокалорійне смузі на основі кисломолочних продуктів, ягід, зелені, фруктів, сиру.

Картинки по запросу "вегетарианство"

За запитом “вегетаріанство”

Найчастіше ми плутаємо спрагу з голодом. Тому спробуйте спершу випити води, чашку зеленого чаю, трав’яний настій із ложечкою меду, цикорій, склянку мінеральної води без газу чи томатного соку. Якщо відчуття насичення не приходить, перекусіть тим, що є у списку. Але пам’ятайте про кількість та якість їжі. Напевно, вам знайоме почуття, коли після трапези виникає жаль про кількість з’їденого. Мовляв, можна було обійтися меншою порцією.

Щоб не мордувати себе з приводу пізнього переїдання, вибудовуйте стосунки з їжею протягом дня правильно. Так, порушений режим дня, постійні перекушування замість повноцінного приймання їжі, «піднятий» стан нервової системи, наявність шкідливих продуктів у холодильнику з високою ймовірністю призведуть до вечірньої ненажерливості.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *