Вчені придумали простий спосіб позбавитися мікропластику в питній воді

Мікро- і нанопластик знаходять всюди: у ґрунті, воді та повітрі. Раніше дослідники запропонували чимало оригінальних варіантів видалення цих усюдисущих частинок, але нещодавно з’ясувалося, що одним ефективним методом очищення від них питної води люди користуються з давніх-давен.

Про давно знайоме рішення розповіли фахівці в галузі біомедичної інженерії та вивчення мікропластику з Медичного університету Гуанчжоу та Цзінаньського університету (обидва в КНР). Їхній експеримент показав, що кип’ятіння води з підвищеним вмістом кальцію (ще її називають жорсткою) видаляють з неї понад 80 відсотків мікропластику.

Для дослідження, яке опублікував журнал Environmental Science & Technology Letters, у китайському місті Гуанчжоу взяли зразки водопровідної води різної жорсткості. У них додали три види частинок пластику – полістиролу, поліетилену та поліпропілену – розміром від 0,1 до 150 мікрометрів. Потім зразки протягом п’яти хвилин кип’ятили, а потім остудили та заміряли у воді вміст пластикових частинок.

Річ у тому, що під час кип’ятіння в насиченій мінералами твердій воді з’являється нерозчинний карбонат кальцію СaCO3, простіше кажучи, накип. Дослідники припустили, що вона може пов’язувати частинки пластику і разом із ними випадати в осад.

Так і сталося в експерименті. Ефект очищення найсильніше проявився у зразках з підвищеною жорсткістю, що містили 300 міліграмів CaCO3 на літр. Кип’ятіння дозволило видалити до 90 відсотків мікрочастинок пластику, що знаходилися у воді. У м’якій воді (менше 60 міліграмів CaCO3 на літр) за допомогою кип’ятіння вдалося позбутися 25 відсотків доданого мікропластику.

Таким чином дослідники продемонстрували, що завдання з очищення питної води від мікропластику вирішується не лише за допомогою дорогих сучасних систем фільтрації, але й у такий простий і перевірений час спосіб, як кип’ятіння, який до того ж забезпечує дезінфекцію.

Вчені додали, що якщо залишки накипу з «закапсульованим» у ній пластиком плавають на поверхні, їх можна прибрати, налив воду через паперовий фільтр для кави.

Проблема повсюдного поширення мікро- та нанопластика викликає все більшу занепокоєність у світі через потенційну небезпеку цих частинок для здоров’я людини. Через крихітні розміри (від менш як п’ять міліметрів до одного мікрометра і менше) вони можуть проникати в організм через рот, ніс та інші відкриті частини тіла.

Водночас серед учених немає єдиної думки щодо них. Одні стверджують, що накопичення мікропластику може призводити до різних патологій, у тому числі до пластикозу, при якому відбувається рубцювання у тканинах внутрішніх органів та порушується травлення. Водночас у ВООЗ раніше заявили, що не знайшли переконливих доказів шкоди від мікропластика, що міститься в питній воді.

Джерело

*****************

Шановні добродії, дорогі українці, долучайтесь до допомоги ЗСУ. За ваші кошти БФ “Полонія” придбає для наших ЗСУ автомобілі та іншу необхідну техніку і матеріали. Вся інформація про використання Ваших коштів буде публікуватись на сайті fenixslovo.com:

Одержувач:  БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ПОЛОНІЯ”

 Код Одержувача:        45182991

Банк Одержувача:       АТ «ОТП БАНК» в м. Київ

МФО                                300528

Рахунок №                     UA743005280000026000000034874

Для допомоги ЗСУ.

РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!!!

Контактні дані для зв’язку:

stepansikora@gmail.com,   fenixslovo@ukr.net,  +380501657803, telegram, Viber, WhatsApp

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *