Польща і Чехія очікують від Угорщини засудження російських злочинів в Україні

Польща і Чехія не погоджуються з позицією Угорщини щодо агресії рф в Україні й очікують на однозначне засудження Будапештом дій кремля.

Про це під час спільної пресконференції у Варшаві заявили глави урядів Польщі й Чехії Матеуш Моравецький та Пьотр Фіала, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми очікуємо з боку Угорщини, Будапешта, однозначної та дуже рішучої позиції щодо засудження російських злочинів в Україні. Це дійсно дуже важлива умова, тому що не можна закривати очі на те, що там відбувається”, – підкреслив Моравецький.

За його словами, формат Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) існує, але потрібно дуже чітко прояснити питання, пов’язані з агресією росії проти України.

“Сьогодні ми принципово не згодні з позицією Угорщини щодо України”,- констатував польський прем’єр.

Чеський прем’єр Фіала також підкреслив, що Прага намагатиметься переконати Будапешт, щоб ця позиція була “чіткою, зрозумілою і відповідною до того, що вважається доцільним, щоб засудити те, що Росія робить в Україні”.

Моравецький повідомив, що спільно з Фіалою ухвалене рішення звернутися до Єврокомісії про виділення нових коштів на підтримку українців, які втекли від війни і перебувають на території інших країн, зокрема Польщі і Чехії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *