Вчені розповіли, які продукти харчування можуть продовжити життя

Норвезькі вчені з’ясували, що люди здатні збільшити тривалість свого життя приблизно на 10 років, якщо будуть вживати певні продукти.

Image by Sabrina Ripke from Pixabay

Неправильне харчування щорічно стає причиною 11 мільйонів смертей і скорочення життя популяції людей на 225 мільйонів років (сумарно).

В рамках свого нового дослідження вчені з Бергенського університету (Норвегія) проаналізували результати попередніх наукових робіт, які вивчали взаємозв’язок раціону і хвороб. На основі цієї інформації вони розробили спеціальний калькулятор, який в залежності від статі, віку і місця проживання підказує, як скорегувати свою дієту, щоб жити довше.

В рамках дослідження фахівці вивчали дієту середньостатистичного жителя США, проте калькулятор також підходить і для розрахунку раціону жителів Європи і Китаю. Автори роботи виявили, що найкраще на тривалість життя впливають бобові, горіхи і цільні злаки.

А ось червоне м’ясо здатне значно скоротити час життя. При цьому дослідники відзначили, що якщо перейти на більш здорову дієту приблизно у 25 років (± років п’ять), то такі заходи зможуть подарувати вам додаткові 10-17 років.

Літні люди також можуть збільшити тривалість свого життя, якщо поміняють звичний раціон. У цьому випадку жінки та чоловіки у віці 60 років зможуть жити приблизно на 8 років більше, а люди у віці 80 років — на 3 роки більше.

Як скористатися калькулятором

Розроблений норвезькими вченими калькулятор є загальнодоступним – щоб його відкрити, перейдіть за посиланням (сторінка може працювати повільно, потрібно трохи почекати).

Ось так виглядає головна сторінка калькулятора

На головній сторінці вгорі зліва ви побачите віконця з вхідними даними — в них потрібно відзначити територію проживання, ваш вік і стать, а також режим розрахунку раціону – ідеальний (Optimal) або реальний (Feasible). Потім прокрутіть сторінку вниз, там ви побачите два стовпці з бігунками: лівий стовпець — це ваша поточна добова норма вживання різних продуктів, а правий — нова норма, яку для вас розрахував калькулятор.

Після введення ваших даних, бігунки відрегулюються самі – в калькулятор вже внесені деякі статистичні дані про кількість грамів тих чи інших продуктів, які вживають люди в різному віці. Однак ви можете відредагувати їх під себе. Над стовпцями також буде вказано прогноз Вашого життя при дотриманні поточної дієти та після її корекції. Поекспериментуйте з бігунками, щоб подивитися, як та чи інша їжа впливає на Вашу тривалість життя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *