Смерть від спеки: при якій температурі вмирають навіть здорові люди

Щоб загинути від перегріву, не обов’язково їхати в Азію або інший жаркий регіон. Всі умови цього літа є і в Україні.
Умови «мокрого термометра» – це коли спека і вологість можуть викликати перегрів і смерть. І це не рідкість

У багатьох країнах спека призвела до загибелі людей. Наприклад, в США і Канаді говорять про сотні випадків смерті через спеку. Тому вчені все частіше ставлять собі питання, при якій температурі та вологості людина ризикує померти.

В одному з досліджень на цю тему професор Редлі Хортон з обсерваторії Землі Ламонт-Доерті Колумбійського університету і його колеги вивчили дані метеостанцій з усього світу, зібрані в період з 1979 по 2017 роки, і виявили понад 7000 випадків так званого «мокрого термометра» – умов, які можуть привести до смерті людей.

«Мокрий термометр» – це точка коли охолодження тіла за допомогою поту перестає працювати та людина не охолоджується. Найчастіше такі умови спостерігаються в Південній Азії, прибережних районах Близького Сходу і на південному заході Північної Америки.

Що ж це за умови? Згідно з дослідженням, умови «мокрого термометра» виникають, коли відносна вологість перевищує 95%, а температура повітря становить не менше 31,1 градуса за Цельсієм. Дослідження Хортона показало, що людське тіло взагалі не здатне витримати умови «мокрого термометра», якщо температура повітря досягає 35 градусів за Цельсієм. В таких умовах вмирають навіть здорові люди.

«Навіть якщо у них прекрасне здоров’я, навіть якщо вони сидять в тіні, навіть якщо вони носять одяг, в якій в принципі легко потіти, навіть якщо у них нескінченний запас води, – заявив Хортон. – Якщо в повітрі достатньо вологи, термодинамічно неможливо запобігти перегріву тіла ».

Дослідження Хортона схвалили в Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень при уряді США.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *