Дмитро Кулеба: Немає жодних підстав говорити про угорський сепаратизм…

У Києві відбулась зустріч міністрів МЗС України та Угорщини.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що не бачить підстав підозрювати “угорський сепаратизм” на Закарпатті.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди”, про це він сказав під час спільної пресконференції зі своїм угорським колегою Петером Сіярто під час його візиту до Києва.

“Немає жодних підстав говорити про угорський сепаратизм… Так само немає підстав вважати, що українська держава хоче завдати будь-якої шкоди українським угорцям Закарпаття. Ми є однією країною, одним суспільством і так буде завжди”, – наголосив Дмитро Кулеба.

За його словами, головна перешкода для розвитку українсько-угорських відносин – емоції та підозри.

“Ми окремо поговорили з Петером про це, і погодилися, що до українсько-угорських відносин потрібно підходити з гарячим серцем, але холодною головою. Я категорично засуджую будь-які прояви неповаги до угорської громади в Україні й вважаю неприйнятною будь-яку антиукраїнську риторику”, – зазначив Кулеба.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто також запевнив, що наміру сепаратизму з боку угорців Закарпаття не існує.

“Звинувачення, пов’язані з сепаратизмом, не мають жодного сенсу”, – сказав він.

Нагадаємо, у грудні у відносинах України та Угорщини почалося чергове загострення, спричинене діями СБУ та  нинішнього голови Закарпатської обласної ради генерал-майора СБУ Олексія Петрова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *