Постачання природного газу на Закарпатті: питання і відповіді

Навіщо змінювати постачальника газу?

Щоб мати можливість вибирати кращі умови і/або ціну.

Загалом бажання зміни постачальника може виникнути з різних причин! Когось не влаштовує вартість газу, когось – якість наданих послуг. Конкуренція сприяє як зменшенню ціни на природний газ, так і покращенню якості надання послуг. У погоні за клієнтом постачальники почнуть пропонувати споживачу різні пакети послуг, як це, наприклад, є у мобільного оператора.

Нині перейти можна до будь-якого українського постачальника, який має відповідну ліцензію. ТОВ «Закарпаттяенергозбут» може надавати послуги з постачання природного газу як і в Закарпатті, так і в Києві, Івано-Франківську чи будь-якій іншій області України. Змінити постачальника може і приватний будинок, і окрема квартира в багатоповерхівці. Зазвичай споживачі змінюють постачальника з огляду на кращі цінові пропозиції, сервіс, послуги, умови співпраці тощо.

Чи можна вже зараз змінювати постачальника?

Так, можна! Взагалі, заборони на зміну постачальника газу ніколи не існувало! Протягом тривалого періоду зміна постачальника була позбавлена сенсу через те, що визначена урядом ціна газу була нижчою за ринкову. Це також стримувало постачальників газу від роботи з побутовими споживачами.

Зараз кожен постачальник  пропонує свою ціну, послуги, сервіс, а вже споживачеві обирати, що йому більше до вподоби.

Яка процедура зміни постачальника?

Припустимо, ви обрали нового постачальника газу, що робити в такому разі?

По-перше, вам необхідно заповнити та підписати заяву-приєднання з новим постачальником.

По-друге, подати новому постачальнику наступні документи:

  1. Документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  2. Документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України – паспорт громадянина України, у тому числі ID-карта, або тимчасове посвідчення громадянина України; для іноземців та осіб без громадянства – національний паспорт або документ, що його замінює),
  3. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, – серія та номер паспорта);
  4. Належним чином оформлену довіреність на представника побутового споживача, уповноваженого представляти його інтереси під час процедури укладання договору на постачання природного газу (за необхідності).

Новий постачальник може додатково запросити у вас інформацію щодо вашого споживання газу та іншу інформацію на свій розсуд.

Також для зміни постачальника у споживача обов’язково має бути договір із оператором газорозподільчої мережі, де вказано EIC-код – ідентифікатор споживача на ринку газу. Цей документ подавати не потрібно, але переконайтеся, що він у вас є.

Чи потрібно повідомляти теперішнього постачальника газу про зміну?

Ні, не потрібно! Ніяких заяв про від’єднання від попереднього надавача послуг не потрібно: договір про постачання газу зі старим постачальником розривається автоматично з моменту укладання договору із новим контрагентом.

Новий постачальник розглядає подані документи та приймає рішення. У разі згоди новий постачальник повідомить Вам про дату, з якої почне постачання. Зазвичай постачальник зв’язується з клієнтом протягом двох-трьох днів. Уся процедура на практиці триває близько десяти днів. Максимально передбачений термін для надання відповіді – 20 днів з моменту отримання від споживача заяви-приєднання.

Проте пам’ятаємо, що у постачальника є право мовчазної відмови, тобто: якщо відповіді про дату початку постачання природного газу новим постачальником немає протягом трьох тижнів, вважається, що зміна постачальника не відбулася, а подана заява-приєднання анулюється.

Чи потрібно прокладати нові газові труби?

Ні, прокладати нові труби не потрібно. Трубами опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж. Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто, труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.

Чи потрібно сплачувати за доставлення газу після зміни постачальника?

Так, звісно. Адже коли ви сплачуєте за газ як товар, ви його купляєте, і окремо сплачуєте облгазу за доставлення цього газу до Вашої оселі. Послуга доставлення газу надається споживачам незалежно від того, хто в нього постачальник.

Що робити, якщо раніше мені відключили газ?

Споживач, якому припинено (обмежено) постачання через борг, також може скористатись правом на зміну постачальника газу. Проте постачання газу новим постачальником може здійснюватися після оплати всієї заборгованості перед попереднім постачальником, який припинив (обмежив) постачання газу.

Чи потрібно розрахуватись зі старим постачальником?

Так, обов’язково. Згідно з Правилами постачання природного газу, споживач зобов’язаний здійснити повний остаточний розрахунок з попереднім постачальником. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів та упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку оплатити даний рахунок.

Чи потрібно буде передавати дані по споживанню газу з 1 по 5 число?

Так. Адже облік споживання газу ведеться газорозподільною компанією. Вона є єдиною на вашій території і її не можна змінити. Тому потрібно з 1 по 5 число кожного місяця передавати показання лічильника газу в особистому кабінеті, додатку, чат-боті у Viber та Telegram. Або в будь-який інший зручний спосіб.

Щодо квитанції на оплату газу, то це є обов’язок постачальника, і саме він надсилає їх клієнту. Тому варто пам’ятати, що питання обсягів споживання необхідно адресувати облгазу, а щодо нарахувань – новому постачальнику газу.

Мені все ще необхідна консультація, куди звертатися?

У разі, якщо у вас виникають додаткові питання – звертайтеся за номером 0-800-50-59-60 до кол-центру та за номером (0312) 42-99-92 до ІКЦ ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (працюють за графіком  роботи: Пн-Чт 08:00 – 17:00, Пт 08:00 – 16:00 (обідня перерва з 12:00 до 12:48)). Наші спеціалісти та, в разі потреби, юристи з задоволенням проконсультують Вас і супроводжуватимуть весь період оформлення договорів!

Більше інформації за посиланням – https://zakarpatzbut.energy/postachannia-prirodnogo-gazu/pitannia-vidpovidi-shchodo-postachannia-gazu.

«Закарпаттяенергозбут»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *